İşte Özcan’ın Müstehcen Bulduğu Heykel

Olaylar
Gaziantep Üniversitesi tarafından düzenlenen "17. Bahar Şenlikleri"ne katılan Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, gazetecilerin YGS’deki olumsuzluklarla ilgili sorularına, "Şenliklere göl...
EMOJİLE

Gaziantep Üniversitesi tarafından düzenlenen "17. Bahar Şenlikleri"ne katılan Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, gazetecilerin YGS’deki olumsuzluklarla ilgili sorularına, "Şenliklere gölge düşürmeyelim" diyerek yanıt vermedi.

Özcan, şenliklerin sadece eğlence amaçlı değil, bilimsel nitelikli olması gerektiğini de vurgulayarak, "Bilkent Üniversitesi’nin bahar şenliklerinde bir kız öğrencimiz üstü açık otomobilden düşerek yaşamını yitirdi. Öğrencimiz biraz alkollü araba kullanırken kaza oldu. Üniversite şenliklerinin sadece içki ve eğlence ağırlıklı bir yöne gittiğini gösteriyor. Eğlencenin bilimsel ortamla olması halinde daha iyi olacağını düşünüyorum" dedi.

MÜSTEHCEN HEYKEL
DHA’nın haberine göre; Atatürk Kültür Salonu’ndaki ebru, heykel, fotoğraf ve karma sergiyi gezerken göğsü açık bir kadın heykelini dikkatli bir şekilde inceleyen Özcan, heykeli müstehcen bulduğunu söyledi.

Kampuste kullanılan bisiklet ve motosiklete binen YÖK Başkanı, akrobatik hareket yapmakta zorlanınca vazgeçti.

Özcan’ın üniversite ziyareti sırasında koruma önlemleri de dikkat çekti. Çok sayıda yakın korumanın bulunduğu gezide, iki yakın koruma da her an açılmaya hazır iki şemsiye ile Özcan’ı adım adım izledi. Prof.Dr. Özcan için öğrencilerin muhtemel bir yumurtalı protestosuna karşı şemsiyeli önlemle korunduğu belirtildi.

Ntvmsnbc
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme