İşte Kuveyt’e Uçan İlk Türk Havayolu

Olaylar
Yaklaşık 5 ay önce tarifeli iç hat seferlerine başlayan Sky Airlines, Ortadoğu’ya tarifeli uçmaya başladı. Şirket, dış hatlarda Kuveyt’e tarifeli ilk seferini gerçekleştirdi. Kuveyt’...
EMOJİLE

Yaklaşık 5 ay önce tarifeli iç hat seferlerine başlayan Sky Airlines, Ortadoğu’ya tarifeli uçmaya başladı. Şirket, dış hatlarda Kuveyt’e tarifeli ilk seferini gerçekleştirdi.

Kuveyt’ten Antalya’ya gelen ZY 4126 sefer sayılı ilk uçak için Antalya Havalimanı’nda karşılama töreni yapıldı. Boeing 737-800 tipi uçakla gelen 90 yolcu çiçeklerle karşılandı.

Kuveyt’e tarifeli uçuş düzenleyen ilk Türk havayolu olan Sky Airlines, Kuveyt-Antalya seferlerini pazartesi ve perşembe günleri karşılıklı olarak gerçekleştirecek.

Karşılama töreninde konuşan Sky Airlines Ticaret Müdürü Sevilay Tatlıcı, “Kuveyt-Antalya hattında tarifeli uçan havayolu şirketi yoktu. Sky olarak ilk köprüyü biz kurduk.” dedi.

Kuveyt’in potansiyeli olan zengin bir ülke olduğunu belirten Tatlıcı, “Kuveytliler, Antalya’ya yoğun ilgi gösteriyor. Ancak Antalya’ya gelmek isteyen Kuveytliler, Sabiha Gökçen veya Atatürk Havalimanı üzerinden aktarmalı seferlerle ancak gelebiliyordu. Mesafeyi kısaltmak için Kuveyt-Antalya arası direkt uçuş düzenleme kararı aldık. Bu uçuşlarla birlikte ülkemize gelen Kuveytlilerin Türk turizmine artan oranda katkıda bulunacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Dış hatlarda charter dışında, tarifeli seferlerle de büyümeye devam edeceklerini kaydeden Tatlıcı, ilerleyen dönemlerde Antalya ve İstanbul’dan öncelikle Avrupa olmak üzere farklı destinasyonlara da tarifeli uçmayı planladıklarını aktardı.

8 Sütun

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme