İşte Beklenen Hava Tahminleri..

Olaylar
Soğuk ve kar yağışı yurdu etkisi altına almaya devam ederken Meteoroloji de son değerlendirmelerini yaptı. İşte beklenen hava sıcaklık tahminleri.. Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelind...
EMOJİLE

Soğuk ve kar yağışı yurdu etkisi altına almaya devam ederken Meteoroloji de son değerlendirmelerini yaptı. İşte beklenen hava sıcaklık tahminleri..

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde görülecek yağışların, Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik), Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş), Doğu Anadolu’nun güneyi (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari) ile Ankara, Eskişehir, Kayseri, Niğde, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar, Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güney bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Marmara ile Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (70-90 km/saat), Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik), Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş), Doğu Anadolu’nun güneyi (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari) ile Ankara, Eskişehir, Kayseri, Niğde, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara ile Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (70-90 km/saat), Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ve kara ulaşımında aksamalar, çatı uçması, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu bölge geneli ile Doğu Anadolu’nun güneyinde (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak) toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (görüşte azalma, hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksamalar, çamur şeklinde yağış vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik ile sabah saatlerinde İstanbul çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde (70-90 km/saat) esecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (50-70 km/saat) esecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların; Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların; Ankara, Eskişehir, Kayseri ve Niğde çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların; Bolu ve Düzce ile akşam saatlerinden itibaren Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı, bölgenin güneyinde (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak) toz taşınımı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme