İşte 12 Eylül’e alkış tutan sanatçılar

Olaylar
Banu Arslantürk İriç’in haberi Bugünlerin en popüler sanatçıları Türkiye’nin en kara günlerinin yaşandığı 12 Eylül darbesi için bunları söylemişti.   12 Eylül darbesinin bugün yı...
EMOJİLE

Banu Arslantürk İriç’in haberi

Bugünlerin en popüler sanatçıları Türkiye’nin en kara günlerinin yaşandığı 12 Eylül darbesi için bunları söylemişti.  

12 Eylül darbesinin bugün yıldönümü. Tam 32 yıl önce gerçekleşen darbe ile Türk demokrasi tarihi en büyük yarasını aldı. Darbeciler toplumun ayarlarını değiştirmek için dönemin ünlü figürlerini dahi kullandı. Bugün demokrasi konusunda son derece ileri görüşlü olan Sezen Aksu, İbrahim Tatlıses gibi isimler 12 Eylül darbesinin gerçekleştiği o  günlerde askerlere alkış tuttu.
 
Darbenin ardından dönemin popüler magazin dergisi Hey, sanatçılarla röportaj yaparak onlara askerin müdahalesi hakkında görüşlerini sorduğunda ünlü sanatçılar adeta mutluluktan havaya uçmuş.
 
İşte popüler isimlerin 12 Eylül darbesi sonrasında söyledikleri o şaşırtıcı sözler …
 
TÜRKAN ŞORAY
 
Herkes gibi benim de fikrim hayırlı olması Belli bir rahatlığın gelmesi hepimizin dileği arzusuydu. Terörün anarşinin bitmesi hepimizin arzusuydu. Hayırlı olsun ülkemize.
 
SEZEN AKSU
 
Türk silahlı kuvvetleri ülkemizde her şeyin çıkmaza girdiği bir dönemde yönetime el koymuştur. Bence zamanında ve yerinde bir karar alınmıştır. Halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

FERDİ TAYFUR
 
İki büyük olayı aynı anda yaşadım. Bir yanda büyük bir üzüntü bir yanda büyük bir sevinç. Cuma sabahı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülke yönetimine el koyması bizi sonsuz sevindirirken, haftalık bir gazetede çıkan asılsız bir haber de beni üzdü
 
BÜLENT ERSOY
 
Son derece memnunum. Çünkü ortam son zamanlarda iyice bozulmaya başlamıştı. Pek tabiidir ki halkın da can ve mal güvenliği kalmamıştı. Bu nedenle ordunun böyle bir harekata girişmesi bir vatandaş olarak beni son derece huzura kavuşturdu. Başta değerli komutan Sayın Evren Paşa olmak üzere tüm rütbeli ve rütbesiz büyüklerime arkadaşlarıma teşekkürüm sonsuzdur. Bu arda bir sanatçı olarak benim de bir görevim olursa hemen ifaya hazırım. Türk milletine hayırlı olsun.
 
ZERRİN ÖZER
 
Bekliyordum. Çok sevindim. Her gün televizyonda ölüm haberlerini dinleye dinleye çok üzülmüştüm. Halkımıza hayırlı olsun. Toplumun bir ferdi olarak da çok mutluyum.
 
NECLA NAZIR
 
Çok mutluyum. Sanıyorum ki halkımız özgürlüğüne kavuştu. Artık istedikleri an her yere gidip dolaşabiliyorlar. Aslında daha önceden de olabilirdi. Milletimize hayırlı olsun.
 
EMEL SAYIN
 
Beni çok memnun etti. Kendi adıma halkım adına olsun yüreklerimize serin sular serpildi. Çok yerinde kararlar alındığına ve alınacağına Türk halkını huzurlu günlerin beklediğine inanıyorum.
 
İBRAHİM TATLISES
 
Bizim için sürpriz olmadı. Bir atasözü misali her gecenin bir sabahı vardır. O sabahın da her zaman beklenmiş olan güneşin doğmasıdır.
 
EROL EVGİN
 
Bilindiğimiz gibi huzursuzluklar ilk önce müzik plak ve eğlence dünyasını etkiler. Ülkemizin kahraman ordusunun emin ellerinde olması gösteri ve müzik dünyamıza da bir rahatlık getirecektir. Yönetimin bir an önce sivil yönetime devredilmesi arzusunu ise her yurttaş gibi hissediyorum.
 
ZEKİ ALASYA-METİN AKPINAR
 
Çok müsbet bir olaydı. Uzun süredir de bekleniyordu. Türk ordusunun disiplini Atatürkçü tavrı ve demokrasiye içten inancı 12 Eylül’ün en büyük güvencesi bize ki bütün dünyada tutucu olan ordu bizde devrimci
 
MERAL ZEREN
 
En doğrusu olan neyse o yapıldı. Anarşik olaylara son vermesi ülke bütünlüğünü sağlaması ve her şeyin düzelmesi için yapılan bu harekatı tüm kalbimle destekliyorum.
 
Rotahaber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme