İstanbul’u Gezmeye Engel Yok

Olaylar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), İETT Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa özürlülere Panoramik İstanbul Gez...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), İETT Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa özürlülere Panoramik İstanbul Gezileri düzenledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin özel tasarımlı gezi otobüsleri bu sefer özürlü ve aileleri için İstanbul Caddeleri’ndeydi. Özürlü ve aileleri, İETT Genel Müdürlüğü’nün sunduğu özel gezi otobüsleri ile İstanbul’un gözde tarihi mekânlarını görmüş oldular.

15 – 22 Nisan sürecinin “Turizm Haftası” olması vesilesiyle İSÖM ile İETT Genel Müdürlüğünün organize ettiği “İstanbul’u Gezmeye Engel Yok” turları 2 gün sürdü. Her gün farklı güzergâhların kullanıldığı gezi programı süresince özürlü ve aileleri İstanbul’un en gözde mekânlarını gezdiler.

Geziye katılan özürlü birey Sevinç Sertel, gezi dolayısıyla çok heyecanlandığını belirterek “Hayatımda ilk defa İstanbul’un çok farklı kültürel mekânlarını gördüm” dedi.

İBB Turizm Müdürlüğü tarafından gezi sonrası, İstanbul’u tarihi ve kültürel açıdan tanıtan materyallerin bulunduğu çantalar, hediye olarak özürlü ve ailelerine sunuldu.

İSÖM, özürlü bireylerin daha çok sosyal yaşamın içinde bulunabilmeleri amacıyla düzenlemiş olduğu sosyal aktivitelerden bugüne kadar 169 bin özürlü ve yakını faydalandı.