İstanbul’da Sahtecilik Operasyonu!

Olaylar
Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, 16, 17 ve 18 Şubatta İstanbul, İzmit ve Sakarya’da operasyon düzenledi. Operasyonlarda...
EMOJİLE

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, 16, 17 ve 18 Şubatta İstanbul, İzmit ve Sakarya’da operasyon düzenledi.

Operasyonlarda, şebeke lideri Lütfi I’nın da aralarında bulunduğu 1’i kadın 15 kişi gözaltına alındı.

Bu kişilerin üzerlerinde, evlerinde ve iş yerlerinde 40 adet çeşitli kurum ve kuruluşlara ait sahte mühür, 12 adet kaşe, 13 adet numaratör, 77 adet nüfus cüzdanı, 51 adet motorlu araç trafik ve tescil belgesi, 28 adet Ulaştırma Bakanlığı, TCK ve EGM ibareli hologram, 10 adet sürücü belgesi, 150 adet barkod, 1 adet pasaport, 15 adet film, 6 adet aydınger, 12 adet araç muayene pulu, 4 adet trafik sigorta pulu, 3 çift oto plakası, 2 adet pasaport yaprağı, 1 adet yurt dışı çıkış harç pulu, 1 adet ücretsiz seyahat kartı, 62 karton kaçak sigara, 4 adet av tüfeği, çok sayıda nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi fotokopisi, ticari araç faaliyet belgesi, 2 adet PVC kaplama makinesi, 2 adet pres makinesi, 1 adet sürücü belgesi kesme makinesi, 1 adet fotoğraf kesme makinesi, 2 adet tahta takoz üzerine monte edilmiş metal levha, 1 adet mengene, 2 adet madeni lokma, 1 adet mor ışık, 3 adet diz üstü bilgisayar, 6 adet yazıcı, 4 adet flaş disk, 31 adet CD ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan zanlıların 300 ile 500 lira arasında değişen ücret karşılığında başta araç muayenesi olmak üzere birçok belgenin sahtesini yaptığı belirlendi. Şebekenin müşterileri arasında çoğunlukla kamyon şoförlerinin bulunduğu öğrenildi.

Emniyette işlemleri tamamlanarak Büyükçekmece Adliyesine sevk edilen 15 kişiden 1’i kadın 9’u tutuklandı.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme