İstanbul’da okullar (8 ocak salı) yarın tatil mi.?

Olaylar
İstanbul’da etkili olan kar yağışı gün içerisnde etkisini gösterdi. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini gösterdi ve yoğun kar yağışı başladı. Veliler ve öğrenciler k...
EMOJİLE

İstanbul’da etkili olan kar yağışı gün içerisnde etkisini gösterdi. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini gösterdi ve yoğun kar yağışı başladı. Veliler ve öğrenciler kar yağışı nedeniyle Valilikten açıklama bekliyor. Ülke genelinde birçok ilde okullar tatil edilirken İstanbul’da Salı günü (8 Ocak) tatil edildi mi? Valilikten resmi açıklama yapıldı mı? 

İstanbul’daki öğrenciler de “Yarın okullar tatil mi?” diye aratmaya başladı. Akşam saatlerinde kar yağışı yoğunluğunu arttırdı. Peki İstanbul Valiliği kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini açıkladı mı? 

Meteoroloji dün İstanbul’da gece saatlerinde kar yağışı uyarısında bulunmuş, beklenen kar yağışı bugün içerisinde etkisini gösterdi. İstanbul’da yaşayan veliler ve öğrenciler “Yarın okullar tatil mi?” diye sorgulamaya başladı. 

İSTANBUL’DA 8 OCAK OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul’da pazartesi günü sabah ilk saatlerden itibaren meydana gelecek yağışların bugün (salı) günü etkisini artırması bekleniyordu. Akşam saatlerinde kar yağışı etkisini artırdı. Kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacak.Güney kıyılarında 1-3 cm. kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm. arasında kar yüksekliği beklendiğinden buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarı yapıldı.

Öte yandan okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda İstanbul Valiliği’nden resmi bir açıklama yapılmadı. Kar yağışının daha a etkisi göstermesi durumunda Valilikten bir açıklama yapılacağı ifade ediliyor. 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu ve kar yağışlı 1

İstanbul: Çok bulutlu doğusu hafif karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden sonra batısı kar yağışlı 5

İzmir: Çok bulutlu 8

Adana: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 13

Bursa: Çok bulutlu, karlakarışık yağmur ve kar yağışlı 3

Antalya: Çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı 13

Samsun: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

Trabzon: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10

Erzurum: Çok bulutlu ve kar yağışlı 1

Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu 6

 

 

Kaynak: Milli gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme