İstanbul’da Kar Yağışının Bilançosu

Olaylar
İstanbul’da akşam saatleri etkisini gösteren kar yağışı çok sayıda kazaya neden oldu. E-5 ve köprü yolu üzerinde 8’i yaralamalı 95 trafik kazası meydana geldi.Haberi KaydetArkadaşına Gönde...
EMOJİLE

İstanbul’da akşam saatleri etkisini gösteren kar yağışı çok sayıda kazaya neden oldu. E-5 ve köprü yolu üzerinde 8’i yaralamalı 95 trafik kazası meydana geldi.Haberi KaydetArkadaşına Gönder
 
Kar yağışının başlamasıyla birlikte alarma geçen ekipler, ana arterler ve E-5 yolunda çalışmalara başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’den (AKOM) yapılan açıklamada, bu akşam etkili olan kar yağışı nedeniyle E-5 ve köprü yolu üzerinde 8’i yaralamalı 95 trafik kazasının meydana geldiği ve trafiğin yapılan tuzlama çalışmalarından sonra normale döndüğü bildirildi.

AKOM’dan yapılan açıklamada şöyle denildi.

"İstanbul’da akşam saatleri etkisini gösteren kar yağışı çok sayıda kazaya neden oldu. Kar yağışının başlamasıyla birlikte alarma geçen ekipler, ana arterler ve E-5 yolunda çalışmalara başladı. Boğaz Köprüsü Levazım girişinde iki aracın kaza yapması nedeniyle yol iki şerit olarak trafiğe kapandı. Bu nedenle trafiğin sıkışması ve kar yağışının artması nedeniyle kurtarma ve kar küreme tuzlama ekipleri bölgeye zorlukla ulaşabildi. Metrobüs yoluna giren bir araç ise Metrobüs’ün çalışmasını engelledi. Kar yağışı nedeniyle kayan bazı araçlarda trafiğin aksamasına ve ekiplerin bölgeye geç ulaşmasına neden oldu. Vatandaşların emniyet şeritlerini işgal etmemeleri önemle duyurulur. Akşam saatlerinde E-5 ve köprü yolu üzerinde 8’i yaralamalı 95 trafik kazası meydana geldi. Trafik tuzlama çalışmalarından sonra normale döndü. Meteorolojiden alınan bilgiye gore kar yağışı sabaha kadar bölgesel olarak, öğlen saatlerinden itibaren ise Anadolu yakasında etkili olacağı tahmin ediliyor."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 870 araç ve iş makinesi, 2 bin 406 personel ile karlı hava koşullarıyla mücadele edildiğini bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte akşam saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı çok sayıda kazaya neden oldu. Kar yağışının başlamasıyla birlikte alarma geçen ekipler, ana arterler ve E-5 yolunda çalışmalara başladı.

Boğaz Köprüsü Levazım girişinde iki aracın kaza yapması nedeniyle yol iki şerit olarak trafiğe kapanırken, bu nedenle trafiğin sıkışması ve kar yağışının artması nedeniyle kurtarma ve kar kürüme tuzlama ekipleri bölgeye zorlukla ulaşabildi.

Metrobüs yoluna giren bir araç ise metrobüsün çalışmasını engellerken, yağış nedeniyle kayan bazı araçlar da trafiğin aksamasına ve ekiplerin bölgeye geç ulaşmasına neden oldu.

Öte yandan, akşam saatlerind E-5 ve köprü yolu üzerinde 8’i yaralamalı 95 trafik kazası meydana geldi. Trafik ise tuzlama çalışmalarından sonra normale döndü.

Açıklamada, kar yağışının sabaha kadar bölgesel olarak, öğle saatlerinden itibaren ise Anadolu yakasında etkili olacağının tahmin edildiği bildirildi.

AA