İstanbul’da Hava Isınacak

Olaylar
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, gün içerisinde kar yağışının beklenmediğini, hafta sonunda ise sıcakların kuvvetli lodosla birlikte artarak, mevsim normallerinin üzerine çıkmasının...
EMOJİLE

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, gün içerisinde kar yağışının beklenmediğini, hafta sonunda ise sıcakların kuvvetli lodosla birlikte artarak, mevsim normallerinin üzerine çıkmasının beklendiğini bildirdi.

Yıldırım, sabah saatlerinde İstanbul ve çevresinde görülen soğuk ve yağışlı havanın öğle saatlerinde etkisini kaybettiğini ifade etti. Yıldırım, ”Yağışlar, öğle saatlerine kadar kentin sahil kesimlerinde yağmur, kuzey ilçelerde ise karla karışık yağmur şeklinde görüldü. Gün içerisinde kar yağışı beklenmiyor” dedi. 

Hafta sonu hava sıcaklıklarının kuvvetli lodosla birlikte hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin üzerine çıkmasının beklendiğini dile getiren Yıldırım, ”Cumartesi günü hava, parçalı bulutlu, en düşük sıcaklığı 5, en yüksek ise 13 derece bekliyoruz. Pazar günü aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, en düşük 9, en yüksek 12 derece sıcaklık öngörülüyor. Pazartesi günü parçalı çok bulutlu, sabahın ilk saatlerinde sağanak yağışlı, gün içerisinde parçalı bulutlu geçmesini bekliyoruz. En düşük sıcaklık 10, en yüksek ise 16 derece tahmin ediliyor” diye konuştu. 

Hafta sonu lodosun kuvvetli, zaman zaman da kısa süreli fırtına şeklinde eseceğini belirten Yıldırım, bu nedenle soba zehirlenmelerine karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme