İstanbul’da DAEŞ’e operasyon 5 kişi gözaltında

Olaylar
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki DAEŞ operasyonuyla eş zamanlı olarak bazı adreslere baskın düzenledi.  Söz konusu adreslerde,...
EMOJİLE

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki DAEŞ operasyonuyla eş zamanlı olarak bazı adreslere baskın düzenledi. 

Söz konusu adreslerde, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Bingöl’deki DAEŞ üyeleriyle bağlantılı oldukları ileri sürülen Mustafa H, Osman M, Mustafa M, Mehmet S. ve Adnan G. gözaltına alındı. 

Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 1 tabanca, 1 şarjör, 25 mermi, bilgisayar ve çok sayıda hafıza kartı ele geçirildi. Şüphelilerin birbiriyle görüşmekte kullandığı öne sürülen telefonlara da el konuldu. 

Irak ve Suriye’deki çatışma bölgelerine birçok defa gittiği belirtilen şüphelilerin, örgütün “eylem timi” olduğu öne sürüldü. 

Emniyetteki işlemleri süren zanlıların, tüm bağlantılarının ortaya çıkarılması için teknik elemanların da arasında bulunduğu özel bir ekibin görevlendirildiği öğrenildi.