İstanbul Faciayı Kıl Payı Atlattı

Olaylar
Otobüs sürücü tarafından yol kenarına atılan ses bombası büyük bir gürültüyle patlarken, büyük bir facia ucuz atlatılmış oldu. Bakırköy’den Halkalı’ya giden 98İ numaralı İETT otobüsü, Bahç...
EMOJİLE

Otobüs sürücü tarafından yol kenarına atılan ses bombası büyük bir gürültüyle patlarken, büyük bir facia ucuz atlatılmış oldu.

Bakırköy’den Halkalı’ya giden 98İ numaralı İETT otobüsü, Bahçelievler durağına geldiğinde yolcular araç içinde cep telefonuna bağlı bir düzenek fark etti. Yolcuların haber vermesi üzerine otobüsü durduran sürücü, paketi alarak yol kenarına attı.

İETT otobüsü yoluna devam ederken, yol kenarına atılan paket bir süre sonra büyük bir gürültüyle patladı. Büyük paniğe neden olan patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis ve bomba uzmanı sevk edildi.

E-5 Karayolu yan yolda trafik tek şeritten verilirken, polis geniş çaplı inceleme yaptı. Bomba uzman ekibinin incelemeleri sırasında olay yerinde ses bombasına ait parçalar bulundu. Bulunan parçalar torbaya konularak emniyete götürüldü. Olay yerinde bulunan MOBESE kameraları da polis tarafından incelendi.

Polis ekiplerine ifade veren iki görgü tanığı, otobüsten atılan paketin patladığını söyledi. Görgü tanıkları, bilgilerine başvurulmak üzere emniyete götürüldü. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı.

Son Sayfa