Olaylar

İstanbul boğazında tekne faciası: 24 ölü

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 7 kişi sağ olarak kurtarılmış, 24 şahsın cansız bedeni denizden alınmıştır. Arama faaliyetlerine halen devam edilmektedir. Hayatını kaybedenlerin çoğunlukla çocuk ve bebeklerden oluştuğu bildirildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı..

İstanbul boğazında tekne faciası: 24 ölü

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 7 kişi sağ olarak kurtarılmış, 24 şahsın cansız bedeni denizden alınmıştır. Arama faaliyetlerine halen devam edilmektedir. Hayatını kaybedenlerin çoğunlukla çocuk ve bebeklerden oluştuğu bildirildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerinin arama çalışmalarına Rumeli Feneri’ndeki balıkçı tekneleri de katıldı

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Şu ana kadar yapılan çalışmalarda 5 kişi sağ olarak kurtarılmış, 4 kişinin cesedine ulaşılmış olup Sahil Güvenlik ve İstanbul AFAD tarafından Rumeli Feneri Balıkçı Barınağında bir irtibat noktası oluşturulmaktadır” denildi.

‘BURADA DEHŞETİ YAŞIYORUZ’

Kurtarma çalışmalarına katılan Kaptan Ali Saruhan ise faciayı şu sözlerle anlattı: Balıkçılar da kurtarma çalışmalarına katılıyor. Telsizlerden anonslar yapılıyor. Ölenlerin çoğu çocuklar. Rüzgar çok kötü etkiliyor. Tekne küçük bir tekne bildiğiniz sandal. İçine 40 kişi koymuşlar. Dehşeti görüyoruz. Denizde çocuk cesetleri görüyoruz. Çocuklardan birinin cenazesi gemimizde, sanırım Afrika kökenli. Burada dehşet yaşanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL