İsrail, Çağlayan’da Kınanacak!..

Olaylar
Saadet Partisi (SP), Gazze’ye yardım götürmek üzere yola çıkan Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıyı kınamak amacıyla bugün İstanbul Çağlayan Meydanı’nda bir miting düzenliyor. SP İstanb...
EMOJİLE

Saadet Partisi (SP), Gazze’ye yardım götürmek üzere yola çıkan Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıyı kınamak amacıyla bugün İstanbul Çağlayan Meydanı’nda bir miting düzenliyor.

SP İstanbul İl Başkanlığı‘nın organize ettiği miting saat 16.00’da başlayacak. Mitingde SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra gemide bulunan aktivistler de birer konuşma yapacak.

Miting hakkında bilgi vermek üzere parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Erol Erdoğan, bütün Türkiye’yi "Sustukça Ölüyoruz! İsrail Vahşetine İsyan Mitingi" isimli mitinge beklediklerini söyledi. Her kesimden, her görüşten, zulme karşı duran herkese çağrı yapan Erdoğan, miting talebinin milletten geldiğini aktardı. İçerik ve destek açısından da mitingin sivil bir miting gibi gerçekleşeceğinin altını çizdi. Erdoğan, yapılacak konuşmaların sadece Filistin, İsrail ve Mavi Marmara katliamı üzerine olacağını vurguladı. Mitinge destek veren sendika, dernek, vakıf ve yayınevi sayısının 270 civarında olduğunu bildirdi. İl Başkanı Erdoğan, "Mitingin konunun çözümüne yardımcı olacağını ve yeni katliamların olmaması için dünyayı yönetenlerin tedbir almasını sağlayacağını ümit ediyoruz." dedi. Erol Erdoğan, şehitler arasında iki parti yöneticisinin olmasının kendileri için bir onur vesilesi olduğunu da dile getirdi.