İsrail askerleri girişi engelledi

Olaylar
İsrail askerleri, cuma namazını Mescid-i Aksa’da kılabilmek için İsrail’in Ramallah ve Kudüs şehirleri arasına kurduğu Kalandiya barikatını geçmek isteyen Adiy Es-Saravi (33) isimli Filist...
EMOJİLE

İsrail askerleri, cuma namazını Mescid-i Aksa’da kılabilmek için İsrail’in Ramallah ve Kudüs şehirleri arasına kurduğu Kalandiya barikatını geçmek isteyen Adiy Es-Saravi (33) isimli Filistinliyi engelledi.

Adiy es-Saravi gibi Cuma namazını Mescid-i Aksa’da kılmak isteyen çok sayıda Filistinliye engel olan İsrail askerleri ancak 40 yaşın üstündekilerin mescide girişine izin veriyor.

İbrahim Kamil (28) AA muhabirine yaptığı açıklamada ”Mescid-i Aksa’da namaz kılabilmek için 40 yaşını geçtiğim günlerin biran önce gelmesini istiyorum” dedi.

Ömer el-Rimavi (44) ise İbrahim ve Muntasır (13) isimli ikizlerinin İsrail askerleri tarafından mescide girmelerinin engellendiğini ileri sürdü.

Filistinli gençler, Arap ülkelerine, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya girişte uyguladığı yaş sınırlamasını kaldırması için girişimde bulunmaları çağrısında bulundu.

Bu arada Mesid-i Aksa Mirası Vakfı’ndan yapılan açıklamada, Mescid-i Aksa’da dün 100 binden fazla kişinin cuma namazı kıldığı belirtildi.

Time Türk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme