Olaylar

İsmail’e yardım edilmemesi suikasttir

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin Çankaya Köşkü’nden soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı’na iletilen belgeler, aynı kazada ölen gazeteci İsmail Güneş’in ailesinin şüphelerini artırdı…

İsmail’e yardım edilmemesi suikasttir

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin Çankaya Köşkü’nden soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı’na iletilen belgeler, aynı kazada ölen gazeteci İsmail Güneş’in ailesinin şüphelerini artırdı.

Yazıcıoğlu ailesinin Abdullah Gül’e, Gül’ün de savcılığa teslim ettiği belgelerde, iki askeri helikopterin kazadan 2 saat 40 dakika sonra enkaza ulaştığı bilgisi yer alıyor. Yazıcıoğlu ile aynı helikopterde bulunan gazeteci İsmail Güneş, kazadan sağ kurtulmuş ancak olaydan saatler sonra donarak ölmüştü. Merhumun eşi Yasemin Güneş, enkaza ulaşanların, İsmail Güneş’i muhakkak gördüğünü, yardım etmemelerinin suikast olduğunu kaydetti. Güneş, "19.04’te İsmail Güneş’in yaptığı telefon görüşmesi var. "J" kodlu helikopterler 17.42’de oradaysa o zaman, İsmail Güneş’in otopsi raporunda 4 ile 6 saat arasında öldüğü belirtildiğine göre kendisiyle karşılaşmamaları mümkün değil. O saatte muhakkak İsmail’i gördüler. İsmail’in çenesi, kaburgaları neden kırıktı sorusu akıllara geliyor. Bu soruların cevap bulması gerekiyor." dedi.

Yasemin Güneş, kaza kırım ekibinin serbest bırakılmasına da tepki gösterdi. Güneş, bu konuda şu görüşü dile getirdi: "Tuluğhan tutuklamalar olduğunda ‘Onların çocukları babalarını canlı canlı ziyaret edebilir. Ama ben babamı asla bir daha gidip göremeyeceğim. Onların çocukları benden şanslı. En azından babalarını görebiliyorlar.’ diyordu. Bunu söyleyen bir çocuğa da devletin çok büyük bir borcu var. Devlet, helikopter düştüğü için hayatını kaybedenlerin çocuklarına olayı aydınlatarak haklarını iade etmek zorunda."

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL