‘İşgüzar’ müdürün ataması durduruldu

Olaylar
Polisleri sıraya dizerek milletvekili oğluna teşhis ettirmesiyle gündeme gelen Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı’na atanan 2. Sınıf Emniyet Müdürü Marangoz’un ataması askıya alındı. AKP ...
EMOJİLE

Polisleri sıraya dizerek milletvekili oğluna teşhis ettirmesiyle gündeme gelen Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı’na atanan 2. Sınıf Emniyet Müdürü Marangoz’un ataması askıya alındı.

AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nun polisleri teşhis etmesinde yardımcı olan Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı’na atanan 2. Sınıf Emniyet Müdürü Marangoz’un ataması askıya alındı.

Hatay Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, Hatay’ın Dörtyol İlçesinde 29 Haziran 2012 tarihinde meydana gelen olay ile ilgili olarak "Teşhis Sonucuna Terfi" başlığı altında Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü’nün terfi ettirildiğine dair haberlere yer verildiği ifade edildi. Valilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Hatay Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli 132883 sicil sayılı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz’un durumu, bulunduğu rütbede devam eden veya sonuçlanan adli veya idari herhangi bir soruşturması bulunmadığından mevzuat hükümleri ile kıdem ve liyakat hususları bir bütün olarak değerlendirilerek, Yüksek Değerlendirme Kurulunun 12 Mayıs 2012 tarihindeki toplantısında görüşülmüştür.
2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi eden Mustafa Marangoz’un 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu’nun 13. maddesi uyarınca ilçelerde görevlendirilmesi hukuken mümkün olamayacağından 18.07.2012 tarihinde rütbesine uygun olarak Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığına tayin edilmiştir.

Yapılan tayin sırasında, kamuoyuna yansıyan ve izah ve kabul edilemez görüntülerin olduğu henüz bilinmemektedir. Bilindiği gibi, Dörtyol İlçe Emniyet Müdürünün teşhis işlemini ilgili mevzuata uygun olarak yapıp yapmadığı hususu ile ilgili olarak Valiliğimizce soruşturma başlatılmıştır.

Ancak, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden 29.07.2012 tarihinde yapılan açıklamaya göre konunun tüm yönleriyle araştırılması için 2 Polis Başmüfettişi görevlendirildiği anlaşıldığından soruşturma Polis Başmüfettişlerine devredilecek olup, Polis Başmüfettişlerinin hazırlayacakları raporlardaki öneriler çerçevesinde ilgilinin durumu gözden geçirilecektir. Bu nedenle, Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı’na yapılmış olan ataması Müfettişlerin raporu tamamlanıncaya kadar askıya alınmıştır."

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme