Irkçı histerik

Olaylar
En son İslam karşıtı ırkçı reklam afişlerinin asıldığı New York Metrosu bu kez korkunç bir cinayete sahne oldu. Hispanik bir kadın metroda bekleyen, hiç tanımadığı Hindistanlı bir adamı raylara iterek...
EMOJİLE

En son İslam karşıtı ırkçı reklam afişlerinin asıldığı New York Metrosu bu kez korkunç bir cinayete sahne oldu. Hispanik bir kadın metroda bekleyen, hiç tanımadığı Hindistanlı bir adamı raylara iterek ölümüne sebep oldu. Gözaltına alınan kadın "Müslümanlardan ve Hintlilerden nefret ediyorum" dedi.

New York Metrosu İslam karşıtı, ırkçı vakalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Yahudi bir kuruluşun finansmanıyla İslam karşıtı reklam afişlerinin büyük tepkiye yol açtığı ünlü metro, bu kez İslam ve yabancı karşıtı nefret cinayetine sahne oldu. New York polisinin gazetecilere verdiği bilgiye göre, önceki gün meydana gelen olay şöyle gelişti. Queens’te 40. Cadde üzerindeki metro istasyonunda 31 yaşındaki Erika Menendez adlı Hispanik (ABD’de yaşayan Latin Amerika kökenli) kadın, trenin platforma yaklaştığı sırada aniden oturduğu koltuktan kalkarak platformda bekleyen bir kişiyi raylara itti. Trenin altında kalan kişi olay yerinde hayatını kaybederken kadın istasyondan kaçtı. Ancak kısa süre sonra yakalandı. Görgü tanıklarının kadınla adam arasında herhangi bir diyaloğun gerçekleşmediğini ve bir tanışıklık emaresi göstermediklerini anlattıkları kaydedildi.

"11 EYLÜL’DEN SONRA NEFRET ETTİM"

Öldürülen kişinin Sunando Sen isimli Hindistanlı bir adam olduğu öğrenildi. Kadının sorgusunda Hindulardan ve Müslümanlardan nefret ettiğini bu nedenle de Sen’i trenin altına ittiğini söylediği belirtildi. 11 Eylül saldırısı dolayısıyla Müslümanlardan nefret ettiğini söyleyen kadın cinayet ve nefret suçundan yargılanacak. Yetkililer, kurbanın Müslüman olup olmadığının bilinmediğini bildirdiler. New York Metrosu’nda son bir ayda iki kişi raylara itilerek trenin altında can verdi.

 

 

 

 

 

 

 

Nefret afişleri cesaret mi verdi?

ABD’nin New York kentindeki 10 metro istasyonunun duvarlarına geçtiğimiz Eylül ayında İslam karşıtı afişler konulmuştu. Amerikan Özgürlüğü Savunma Girişimi (AFDI) isimli Yahudi bir grubun hazırladığı afişlerde, "Barbarlar ve uygarlar arasındaki her savaşta, uygarları destekle. Cihad’ı yenmesi için İsrail’i destekle" ifadeleri yer alıyordu. New York Ulaşım Dairesi afişlere önce izin vermemiş ardından ‘konuşma özgürlüğü’ gerekçesiyle izin vermemişti. Afişlere ABD’liler de tepki göstermişti.

New York Metrosu’nda son bir ayda ikinci kez cinayet gerçekleşti. Yine Queens’te meydana gelen olayda Ki-Suck Han isimli bir kişi, tartıştığı kişi tarafından raylara itilmiş ve trenin altında kalarak hayatını kaybetmişti.

Yeni Şafak

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme