İnternetten Doktorunu Buldu!

Olaylar
Antalya’da oturan PTT emeklisi 70 yaşındaki Nurgüzel Apak, kendisini yatağa mahkum eden ’bel darlığı’ hastalığını iyileştiren doktorunu, 5 ay önce bilgisayar kursuna giderek öğrendiğ...
EMOJİLE

Antalya’da oturan PTT emeklisi 70 yaşındaki Nurgüzel Apak, kendisini yatağa mahkum eden ’bel darlığı’ hastalığını iyileştiren doktorunu, 5 ay önce bilgisayar kursuna giderek öğrendiği internet üzerinden buldu.

2 yıldır şiddetli bel ağrısı çeken Nurgüzel Apak, rahatsızlığı nedeniyle bir süre önce de yürüyemez hale geldi. Hastalığı nedeniyle evden çıkamayan Apak, 5 ay önce Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı ücretsiz bilgisayar kursuna katıldı. Bilgisayar öğrenip hayata tutunmaya çalışan Nurgüzel Apak, internetteki haberlerden, doktorunu kendisi buldu. Ameliyattan sonra ayağa kalkıp ihtiyaçlarını görebilen Apak, "Çok mutluyum. Bu haberin, tüm yaşlı ve ayağa kalkma ümidini yitirenlere müjde olmasını istiyorum" dedi.

Mikro cerrahi yöntemle yapılan operasyonla Nurgüzel Apak’ı sağlığına kavuşturan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Cem Açıkbaş, bel darlığının genellikle ileri yaşlarda görülen, hastalarda bel ağrısı ve ayaklarda uyuşma, yürüme mesafesinde kısalma ve daha sonra da yatağa bağımlı kalma gibi bulgularla kendisini gösteren bir hastalık olduğunu dile getirdi. Prof.Dr. Açıkbaş, bel fıtığından sonra bel darlıklarında da mikro cerrahi yöntemin kullanılmaya başlandığını söyledi.

Milliyet