İnternette Oyun Ölüm Getirdi

Olaylar
Polis 23 yaşındaki Chen Rong-yu’nun bir sandalyeye otururken ellerinin klavye ve fareye uzanmış bir şekilde bulunduğunu bildirdi. İnternet kafe çalışanları ise Chen’in sık sık oyun oynarke...
EMOJİLE

Polis 23 yaşındaki Chen Rong-yu’nun bir sandalyeye otururken ellerinin klavye ve fareye uzanmış bir şekilde bulunduğunu bildirdi. İnternet kafe çalışanları ise Chen’in sık sık oyun oynarken uyuduğunu, bundan dolayı da öldüğünü fark edemediklerini ifade etti.

Öte yandan ölen gencin ailesi geçtiğimiz eylül ayında Chen’in kalp rahatsızlığı geçirdiğini belirtti. Polis gencin ölüm sebebini araştırıyor. Yetkililer ise gencin ölümünde yorgunluk, hareket azlığı ve soğuk havanın etkisiyle kan pıhtılaşmasından kaynaklanan kalp krizi ihtimalinin yüksek olduğu üzerinde duruyor. Ayrıca Chen’in internet kafede "Leauge of Legend" adlı çevrimiçi bilgisayar oyunu oynarken öldüğü kaydedildi.

İnterten oyunlarının yaygınlaştığı 2005 yılında Güney Kore’de 28 yaşındaki bir kişi 50 saat oyunun ardından hayatını kaybetmişti.

Bundan 4 yıl önce Hong Kong’da da benzeri bir olay yaşanmış, uzun süre bilgisayarda oyun oynadığı belirlenen 17 yaşındaki genç ölmüştü.

Geçen yıl şubat ayında Çin’de 3 gün 3 gece aralıksız oyun oynamaktan dolayı komaya giren ve hastaneye kaldırılan 30 yaşındaki adam de kurtarılamamıştı.

Uzun süreli oyun oynamanın hayati riskler taşıdığının altını çizen uzmanlar, gençlerin sık sık ara vererek ayağa kalkıp dolaşmaları gerektiğini ifade ediyor. Bu şekilde vücudun hareket ettirilerek bozulan dengenin geri getirilmesi yönünde uyarılarda bulunuyor.

haber365.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme