İngilizleri dehşete düşüren plan!

Olaylar
12 bin kişilik ‘Mega Cami’nin İngiltere’de ‘kökten dinciliğe geçiş yolu’ olarak adlandırılanTalighbi Cemaati tarafından yaptırılacak olması ülkede büyük endişe yarattı. İ...
EMOJİLE

12 bin kişilik ‘Mega Cami’nin İngiltere’de ‘kökten dinciliğe geçiş yolu’ olarak adlandırılanTalighbi Cemaati tarafından yaptırılacak olması ülkede büyük endişe yarattı.

İngiltere’de yayınlanan Evening Standard gazetesindeki habere göre, 12 metre uzunluğunda minareye, kütüphaneye, ziyaretçi merkezi ve 300 araçlık otoparka sahip olacak mega cami, İslamcı teröristlerin yetiştirildiği merkez olarak iddia edilen Talighbi Cemaati tarafından inşaa edilecek.

Talighbi Cemaati’nin Londra’da 7 Temmuz 2005’teki terörist saldıları gerçekleştiren iki bombacının ibadet ettiği camiye bağlı olduğu biliniyor.

Cemaatin ayrıca tarikat adı altında ayrımcı ve aşırı tutucu fikirlere eğilimli vaazlar verdiklerine inanılıyor.

CAMI YAPIMINA HAYIR KAMPANYASI
Öte yandan caminin yapımına karşı çıkanlar ‘Mega Cami’ye Hayır’ adlı bir kampanya başlattı. Cami inşaatı için 2010 yılında Doğu Londra’daki Newham Belediyesi’ne yapılan izin başvurusuna bir hafta içinde 5 binden fazla şikayet geldiği belirtildi.

Cami yapımına tepki gösterenlerin kurduğu Mega Mosque No Thanks ‘Mega Cami Hayır Teşekkürler’ adlı internet sitesinde de aşırı dinci ve radikal müslümanlar olarak adlandırılan cemaatin cami planını engellemek için imza toplanıyor.

Tablighi Cemaati sözcüsü ise cemaatin kapılarının her zaman açık olduğunu ve cami yapımı konusunda diğer teklifleri tartışmaya hazır olduklarını açıkladı.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme