İlkokulda Başörtüsü ‘Olmaz’ Dedi

Olaylar
First Lady Hayrünnisa Gül, Londra’da konuştuğu bir toplantıda ilkokulda başörtüsü takılmasına karşı olduğunu belirtti ve "Bu konuda yaşanan bir cehalet varsa ortadan kaldıracağız" dedi...
EMOJİLE

First Lady Hayrünnisa Gül, Londra’da konuştuğu bir toplantıda ilkokulda başörtüsü takılmasına karşı olduğunu belirtti ve "Bu konuda yaşanan bir cehalet varsa ortadan kaldıracağız" dedi.

Londra’da öğrencilerle biraraya gelen Hayrünnisa Gül, "Bu konuda yaşanan bir cehalet varsa ortadan kaldıracağız. İlkokul öğrencisinin kendi isteğiyle başörtüsü takması sözkonusu olamaz" dedi.

Hayrünisa Gül, "Başörtüsü konusunda ilkokulda değil, karar verecek yaşa geldiğinde kararını verir" ifadesini kullandı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da kaldığı Mandarin Otel’de yaklaşık 1 saat süre ile öğrencilerle görüşen Hayrünnisa Gül, yurt dışında eğitim gören gençlerin şanslı olduğuna dikkati çekerek, Türkiye’nin geçen 10 yılda büyük mesafe kaydettiğini, tüm gençlere Türkiye’de imkanlar sunulduğuna dikkati çekti.

Gençlerin sorularını yanıtlayan Hayrünnisa Gül, bir soru üzerine ilkokullara bazı türbanlı öğrencilerin gelmesine değinerek, şöyle dedi:
"Bu konuda yaşanan bir cehalet varsa biz bunu da ortadan kaldıracağız. İlkokul öğrencisinin kendi isteği ile başörtüsü takması gibi birşey söz konusu olamaz. Bu konuda karar verecek yaşa geldiğinde kararını verir."

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme