Ilıcak:’Cemaat AK Parti’den ayrılabilir’

Olaylar
CNN Türk’te Enver Aysever’in konuğu olan gazeteci Nazlı Ilıcak, Gülen Cemaati hakkında çok konuşulacak bir iddiayı ortaya attı. Ilıcak, Gülen Cemaati’nin Ak Parti’den ayrılacağ...
EMOJİLE

CNN Türk’te Enver Aysever’in konuğu olan gazeteci Nazlı Ilıcak, Gülen Cemaati hakkında çok konuşulacak bir iddiayı ortaya attı. Ilıcak, Gülen Cemaati’nin Ak Parti’den ayrılacağını iddia etti.

CNN Türk ‘te Enver Aysever ‘in sunduğu “Aykırı Sorular” programına konuk olan gazeteci Nazlı Ilıcak, Gülen Cemaati hakkında çok konuşulacak bir iddiayı gündeme getirdi.

GÜLEN EVİME KADAR GELİYORDU
Fethullah Gülen ‘le Amerika ‘dayken görüşmediğini kaydeden Nazlı Ilıcak “28 Şubat sürecinde görüşüyordum. Hatta evime kadar bile geliyordu. Siyasetle ilgili görüşüyorduk. Gülen istihbarat ve siyasetle ilgilidir.” dedi.

CEMAAT AK PARTİ ‘DEN AYRILABİLİR
Gülen ‘in siyasi bir fikri olmadığını kaydeden Ilıcak “Cemaat Ak Parti ‘den ayrılabilir. Ak Parti köken itibariyle Milli Görüş ‘ü temsil ediyor. Ama Gülen ise sosyal bir tasarrufu temsil ediyor.” ifadelerini kullandı.

SEÇİMLERDE ERDOĞAN ‘I DESTEKLİYORUM
Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Erdoğan ‘ı desteklediğini kaydeden Ilıcak, Abdullah Gül ve Erdoğan ‘ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışmayacağını da sözlerine ekledi.

BAŞBAKAN ‘IN TAVRINI BEĞENMİYORUM
Kılıçdaroğlu ‘nu Menderes ‘i ziyareti nedeniyle öven Nazlı Ilıcak “Ben muhafazakar bir kesimden geldiğim için oy vermiyorum. Tayip Erdoğan ‘ında her şeyini onaylamıyorum. TÜSİAD konusundaki tavrını da beğenmedim. Hep kendi penceresinden bakıyor, empati yapmıyor.” dedi.

BEN ÖMER ÇAVUŞOĞLU ‘NU MUHATAP ALMIYORUM
Kardeşi Ömer Çavuşoğlu ‘nun kendisi hakkındaki eleştirilerine de yanıt veren Nazlı Ilıcak “O günden beri hiç yüzleşmedim. Çünkü o benim ağabeyim. Ama üzüldüm. Bu konuda onunla yüzleşmek istemedim. Ömer bunu söyleyebilirim. Ben Ömer ‘i olarak muhatap olarak almıyorum.” diye konuştu.

Time Türk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme