İki Yolcu Uçağı Düştü

Olaylar
Küba‘da 68 yolcu taşıyan uçak düştü. Düşen uçaktan kurtulan olmazken, bir uçak kazası haberi de Pakistan’dan geldi. 22 kişiyi taşıyan uçak düştü. Küba’daki kazada 68 kişiden kurtulan...
EMOJİLE

Küba‘da 68 yolcu taşıyan uçak düştü. Düşen uçaktan kurtulan olmazken, bir uçak kazası haberi de Pakistan’dan geldi. 22 kişiyi taşıyan uçak düştü.

Küba’daki kazada 68 kişiden kurtulan olmadı. Enkaza ulaşan arama kurtarma ekipleri, kurtulan olmadığını bildirdi. Uçaktan şu ana kadar 7 ceset çıkarıldı.

Devlet televizyonunun haberine göre, adanın doğusundaki Santiago de Cuba‘dan başkent Havana’ya giden ve içinde 28’i yabancı 61 yolcu ile 7 mürettebatın bulunduğu Aero Caribbean havayollarına ait ATR-72-212 tipi uçak, ülkenin iç kesimlerindeki Sancti Spiritus bölgesinde düştü. İç hat seferi yapan uçağın düşmeden önce kontrol kulesiyle irtibata geçtiği ve acil durum bildirdiği öğrenildi.

Pakistan‘da ise güneydeki Karachi kenti havaalanı yakınına düşen uçaktaki 22 kişiden kurtulan olmadığı bildirildi.

Pakistan Sivil Havacılık kurumu yetkilileri, daha önce 20 olarak verilen uçaktaki kişi sayısını 20 yolcu ve 2 pilot olarak düzeltirken, düşen uçaktan kurtulan olmadığını söyledi.

Yetkililer, kalkışından bir süre sonra düşen küçük uçağın özel bir petrol şirketine ait olduğunu belirttiler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme