İki Yıldır Hastaneden Eşya Çalıyormuş

Olaylar
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan S.K.’nin (45), Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emrullah Rıza Çet...
EMOJİLE

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan S.K.’nin (45), Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emrullah Rıza Çetingöz’ün odasından, "Temel Radyasyon Onkolojisi" adlı ders kitabını çaldığı iddia edildi.

Kitabını bulamayınca güvenlik kameralarının kayıtlarını inceleyen Çetingöz, S.K.’nin aldığını gördü.

Çetingöz’ün Balçova Polis Merkezi’ne başvurarak şikayetçi olması üzerine gözaltına alınan zanlının evinde yapılan aramada, son iki yılda hastaneden çalınan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

S.K.’nin, polise verdiği ifadede kleptomani (hırsızlık) hastası olduğunu söylediği öne sürüldü.

Savcılığın talimatıyla zanlı S.K.’nin evinde yapılan aramada Temel Radyasyon Onkolojisi isimli kitap, bilgisayar kasası, dijital fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ile kumandası ve taşıma çantası, LCD monitör, bilgisayar hoparlörü ve USB hafıza ele geçirildi.

Bu çalıntı malzemelerin hepsinin hastaneye ait olduğu belirlendi. Zanlının, bu malzemeleri evinde saklayarak satmaması dikkat çekti. Resmî kurumdan hırsızlık suçlamasıyla adliyeye sevk edilen S.K., kendisini görüntülemeye çalışan gazetecilere de malzemeleri hırsızlık amacıyla değil, kleptomani hastası olduğu için çaldığını söyledi. Sevk edildiği adliyede tutuklanan S.K., cezaevine gönderildi.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme