Hüseyin Aygün’den şok eden açıklama!

Olaylar
‘O çocuklardan şikayetçi değilim. Onların dağlardan inmesi, Kürt sorununun çözümü Türk toplumunun ortak dileği.’ Bu sözlerin sahibi Hüseyin Aygün dün ifade verdikten sonra bu sözleri söyle...
EMOJİLE

‘O çocuklardan şikayetçi değilim. Onların dağlardan inmesi, Kürt sorununun çözümü Türk toplumunun ortak dileği.’ Bu sözlerin sahibi Hüseyin Aygün dün ifade verdikten sonra bu sözleri söyledi.

Terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan 2 gün sonra serbest bırakılan Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, dün savcılığa verdiği ifade sonrası Habertürk televizyonuna konuştu. Kendisini kaçıran PKK’lılarla helalleşmeyi ihmal etmeyen Aygün, şunları söyledi:

Savcıya ‘iyi çocuklar’ dediğim suçladım diye sosyal medyada eleştiriler var. Olay kamu düzenini ilgilendirdiği için gerçeği anlatmak, savcıya bildirmek için gidip 4 sayfalık ifade verdim. O çocuklardan şikayetçi değilim. Onların dağlardan inmesi, Kürt sorununun çözümü Türk toplumunun ortak dileği. 2 günlük dağda kalışımı da onlara helal ediyorum. MHP’li arkadaşlarıma söylüyorum, 100 yıl boyunca bu savaş sürecek mi? Mayın patladığında insanlarınh nasıl acılar çektiğini düşünmeye davet ediyorum. İnsanlar sakat kaldığında neler olduğunu düşünmeye davet ediyorum. Ankara’dan İstanbul’dan beylik laflarla olmaz. Çocuklardan kişisel zararım yok şikayetçi olmadım. Ama kamu düzeni olarak var. Benim kişisel olarak onlarla bir hüsumetim yok dedim. Onları kazanma adına şikayetçi olmadım.

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme