Herkese göre farklı bir Atatürk yoktur!

Olaylar
Erdoğan Ankara’da Atatürk’ü anma töreninde konuştu. Erdoğan, Atatürk’ün Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma idealini gerçekleştirmek için çalıştıklarını belirtti....
EMOJİLE

Erdoğan Ankara’da Atatürk’ü anma töreninde konuştu. Erdoğan, Atatürk’ün Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma idealini gerçekleştirmek için çalıştıklarını belirtti.

Başbakan 10 Kasım özel sempozyumunda konuştu. Atatürk’ün toplumu bölmek için kullanıldığını söyleyen Erdoğan, “Gazi Mustafa Kemal’in adını kullanarak toplumu ayrıştırmaya çalışmak onun hatırasına saygısızlıktır” dedi.

Atatürk’ün en büyük hedefinin Türkiye’yi muassır medeniyetler seviyesine çıkarmak olduğunu söyleyen Başabakan Erdoğan, iktidarının tüm engellere rağmen O’nun bu hedefine gerçekleştirme yolunda adım adım ilerlediğini ifade etti.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“Herkese göre farklı bir Atatürk yoktur. Herkesin kendi ideolojisine yönelik kullancağı bir Atatürk yoktur. Kurtuluş Savaşı’nın başkumandanı Gazi Mustafa Kemal bir ayrışmanın aracı olabilecek en son isimdir. Gazi Mustafa Kemal’in adını kullanarak toplumu ayrıştırmaya çalışmak onun hatırasına saygısızlıktır.

En büyük ideali İstiklal Savaşı’nın ardından Türkiye’yi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmekti. Gazi’nin vefatının 75. sene-i devriyesinde Türkiye Gazi’nin gösterdiği hedef doğrultusunda Türkiye muassır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda çok önemli adımlar atmıştır.

29 Ekim’de asrın projesi Marmaray’ı hayata geçirdik. Bu hafta yurt dışı temasları kapsamında görüştüğüm cumhurbaşkanları, senatörler “Bu Marmaray’ı nasıl gerçekleştirdiniz? Denizin altından bunu nasıl başardınız?” dedi. Biz de bununla gurur duyduk tabii. Bugün gıpta ile bakılan bir ülke konumuna yükseldik.

Türkiye bu seviyelerle yetinemez, yetinmeyecek, çünkü biz muassır medeniyetler seviyesine dğeil, üstüne çıkmak zorundayız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünde, Gazi’nin vefatının sene-i devriyesinde O’nun ideal ve arzuları doğrultusunda muaasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefimiz gerçekleştireceğiz. Gazi veşehitlerimizin hatırasına gölge düşürmeden kararlıklıkla yolumuzda ilerleyeceğiz.

Rota Haber