Herkes göç etti, o şehidini bırakmadı

Olaylar
Kastamonu’nun Avlacık köyünde yaşayan Sadık Tokat’ın 8 evladından biri olan Selahattin Tokat, 19 yıl önce Van’da askerî görevini yaparken teröristlerle girdiği çatışmada şehit ...
EMOJİLE

Kastamonu’nun Avlacık köyünde yaşayan Sadık Tokat’ın 8 evladından biri olan Selahattin Tokat, 19 yıl önce Van’da askerî görevini yaparken teröristlerle girdiği çatışmada şehit düştü. Şehitlik haberini alan acılı baba, uzak diye oğlunun şehir merkezindeki şehitliğe defnedilmesini istemedi.

Köydeki evlerinin hemen bitişiğine mezar yaptırdı. Yaşlı adamın iki oğlu ve köy halkı büyük şehirlere göç etti. Köyde kalan tek hanenin sahibi olan Tokat ise şehidini terk etmedi. Kastamonu merkezdeki iki oğlunun yanına da gitmeyen Tokat, her gün şehit oğlunun mezarının bakımını yapıyor. Herkesin büyük şehirlere iş bulma ve okuma ümidiyle gittiğini belirten Tokat, "Oğlum, şehidim burada yatıyor. Şehidi olan köy bırakılır mı? Ölene kadar şehidimin mezarına bakacağım. Öldüğümde ise bu köyde oğlumun yanında gömüleceğim." diyor. Oğlunun çatışma sırasındaki saatini de yanından ayırmayan baba, çatışma sırasında kurşun isabet eden saatin 01.15’te durduğunu gösteriyor.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme