Her şeyi görük ama ‘Devlet öldürdü’ diyecekler

Olaylar
İlhami Işık Hürhaber’e Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi hakkında açıklmalar yaptı.İşte Işık’ın o açıklamaları: Bugün hakikaten inanılmaz derecede üzgün olduğum bir ...
EMOJİLE

İlhami Işık Hürhaber’e Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi hakkında açıklmalar yaptı.İşte Işık’ın o açıklamaları:
Bugün hakikaten inanılmaz derecede üzgün olduğum bir gün. Tanıdığım bildiğim bir insanın hastalıklı bir zihniyet tarafından katledildiği bir gün.

Bu ülkeyi Suriye ve Irak’a benzetmek isteyenlerin en son katlettiği insanlardan biri olan Tahir Elçi ve onu korumakla görevli polis memuru ne yazık ki kandan şiddetten vazgeçmeyen bu hastalıklı zihniyetin son kurbanı oldu. 

Diyarbakır Baro Başkanı “şiddete hayır” dediği için ve dün PKK ile ilgili bir polemikte “Şiddet kullanan ama siyasi yönü olan” sözleri sebebiyle yargılandığı için birileri “Tahri Elçi’yi devlet öldürdü” propagandasının arkasına saklanacak.

Kalabalık arasındaki Tahir Elçi, tesadüfi bir seçim değildir. Tahir Elçi PKK ile ilgili yargılandığından ötürü ona yapılabilecek her türlü eylem “devleti suçlu konumuna düşüreceği” inancıyla seçilmiştir.

Nitekim basın toplantısında “hendek ve şiddetlere hayır” demek için yapmış olduğu bu çağrı da fotoğrafın ne olduğunu bize göstermektedir.

Yine birileri “bir Kürt’ü devlet katletti” propagandasıyla şiddeti daha hafazla yaygınlaştırmak kin ve dümanlığı daha fazla körükleme çabası içerisine gireceklerdir. Ama bu sefer başaramayacaklardır.

Her şey kameraların önünde olduğundan bu cinayetleri başkalarının üzerine yükleyemeyecekler ve bizler de buna müsaade etmemeliyiz.

Kürtler olarak bize dayatılan şiddete, ölüme, bomlalarla hak arayışına hayır demelidirler. Hedeflenen bu kısa süreli provokasyona alet olmamalılar.