“Helal olsun, üniformayı rezil etmediniz”

Olaylar
Antalya’da görevli bir emniyet müdürü, Facebook’a “Helal olsun. Sokak ortasında dayak yiyip de üniformayı rezil etmediniz” diye yazdı. Emniyet, olayla ilgili soruşturma başlatt...
EMOJİLE

Antalya’da görevli bir emniyet müdürü, Facebook’a “Helal olsun. Sokak ortasında dayak yiyip de üniformayı rezil etmediniz” diye yazdı. Emniyet, olayla ilgili soruşturma başlattı.
 
İzmir’de trafikte tartıştığı gençlerin üzerine yakın mesafeden ateş açarak 20 yaşındaki Emrah Barlak’ın ölümüne, 3 kişinin de yaralanmasına yol açan polis memuru İ.K.’ya bir meslektaşından övgü dolu sözler geldi.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 4’üncü Sınıf Emniyet Müdürü S.G., söz konusu polis memuru için Facebook’a mesaj yazdı.

Emniyet Müdürü S.G., “Helal olsun, sokak ortasında dayak yiyip de üniformayı rezil etmediniz. Ölen ve yaralanan köpeklere Allah’tan rahmet dilemiyorum” diye yorumda bulundu.

Olayın ortaya çıkması üzerine Emniyet Müdürü’nün sosyal paylaşım sayfasındaki hesabı kapatıldı.

‘HESABIMI ELE GEÇİRMİŞLER’
Hesabının başkalarının eline geçtiğini öne süren S.G’nin, “Hacklenmişim. Bunu fark edince hesabımı hemen kapattım” dediği öğrenildi.

S.G’nin olayın ardından cep telefonunu kapattığı bildirildi.

EMNİYET: ŞAHSİ GÖRÜŞÜ BİZİ BAĞLAMAZ
Basında yer alan haberlerin ardından harekete geçen Antalya Emniyet Müdürlüğü, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Emniyet’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 4. Sınıf Emniyet Müdürü’nün, İzmir’deki olay hakkında, bir sosyal paylaşım sitesinde yaptığı yorum haber olarak yayınlanmıştır. Adı geçen personelin söz konusu sosyal paylaşım sitesinde yer verdiği şahsi görüşleri kurumumuzu bağlamamakta olup, ilgili personel hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır” denildi.

OLAYDAN SONRA HAMİLE EŞİNİ ARAMIŞ
Öte yandan, tutuklanan polis memuru İ.K.’nın, olaydan hemen önce hamile eşini, ardından da amirlerini arayıp bilgi verdiği ortaya çıktı.

Ntvmsnbc
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme