Hayrünisa Gül’ü hiç böyle görmediniz

Olaylar
NATO Zirvesi’ne katılmak üzere Şikago’da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eşlik eden Hayrünnisa Gül, ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’nın ev sahipliğin...
EMOJİLE

NATO Zirvesi’ne katılmak üzere Şikago’da bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eşlik eden Hayrünnisa Gül, ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’nın ev sahipliğinde Gary Comer Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programa katıldı. Çocukların başta hip hop olmak üzere çeşitli parçalardan hazırladıkları mini konseri dinledi. Müzik dinletisi sırasında keyifli anlar yaşayan first lady’ler, zaman zaman çocuklara eşlik etti.

Gary Comer Gençlik Merkezi’ne gelişinde Michelle Obama tarafından karşılanan Hayrünnisa Gül, fotoğraf çekiminin ardından diğer First Lady’lerle birlikte merkezi dolaştı. Program çerçevesinde öncelikle bölgede yaşayan çocuklar için başta eğitim, sanat ve spor olmak üzere çeşitli alanlarda okul sonrası programlar yürüten ve çocukların başarı seviyesini arttırmayı hedefleyen gençlik merkezinin faaliyetleri ve imkanları hakkında bilgi alan first lady’ler daha sonra çalışma salonlarını gezdi.

BAHÇEDE KEYİFLİ ANLAR YAŞADILAR
Bahçe Salonu’nda çalışan öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen ve çalışmaları hakkında bilgi alan lider eşleri, çocukların kendi bahçelerinde ürettikleri ürünleri tattılar. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Hayrünnisa Gül, organik tarıma verdiği önemden bahsederken çocukları ve öğretmenlerini tebrik etti.
Bahçe gezisinin ardından Michelle Obama ve diğer misafirlerle birlikte Mutfak Salonu’na geçen Hayrünnisa Gül, burada bahçede ürettikleri ürünleri kullanarak yaptıkları yemekleri sergileyen öğrencilerle bir araya geldi.

ÇOCUKLARDAN MİNİ KONSER
Program kapsamında gençlik merkezinin sanat, spor ve dans salonlarını da gezen lider eşleri stüdyo formatındaki Kayıt Salonu’nda, çocukların başta hip hop olmak üzere çeşitli parçalardan hazırladıkları mini konseri dinledi. Müzik dinletisi sırasında keyifli anlar yaşayan first lady’ler, zaman zaman çocuklara eşlik etti. Lider eşleri çocukların kendileri için hazırladıkları dans gösterisini de beğeniyle izledi.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme