‘Hayır’ Diyenler Tarih Yazar

Olaylar
Haber: Pınar Yıldız İstanbul Kongre Merkezi‘nde düzenlenen Kadınist Uluslarası Kadın Buluşması‘nda uluslararası kampanya sunumları da oldukça dikkat çekiciydi. Kadına yönelik şiddete karşı...
EMOJİLE

Haber: Pınar Yıldız

İstanbul Kongre Merkezi‘nde düzenlenen Kadınist Uluslarası Kadın Buluşması‘nda uluslararası kampanya sunumları da oldukça dikkat çekiciydi.

Kadına yönelik şiddete karşı harekete geçen  " Hayır Deyin Kampanyası" koordinatörü, Urjasi Rudra, kampanyalarını ne şekilde yürüttükleri konusunda bilgiler verdi.

Çağımızda internetin büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Rudra, internet üzerinden yaptıkları kampanyalarla daha çok kişiye ulaştıklarını belirtti.

SOSYAL AĞLAR KAMPANYALARIN GÖZDESİ

Kampanyalar en büyük geri dönüşlerini sosyal medya aracılığıyla yapılıyor. Özellikle bu yolla gençlere daha çabuk ve etkili bir şekilde ulaşılabiliniyor. Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal ağların bu kampanyaların yayılmasında çok büyük önemi var. Sosyal ağlardaki en etkili yol ise, videoların paylaşılmasıyla gerçekleşiyor. Bu yüzden sosyal ağlar sosyal kampanyalarında gözdesi durumunda!
 

"KADINA KARŞI ŞİDDETE HAYIR" DİYEN KADINLAR NE YAPABİLİRLER?

Urjasi Rudra, Türkiye’ye bir eleştiride de bulundu. Rudra, Türkiye’de kadına yönelik şiddete karşı yapılam çalışmaların dünya kamuoyuna duyurulmadığı ve bu konuda daha çok çaba sarfedilmesi gerektiğini söyledi.

HAYIR DİYENLER TARİH YAZAR

Kadına yönelik şiddete karşı "HAYIR" diyenler, internet üzerinden, kendi sosyal ağlarından bu hareketlere destek verip, yürütülen kampanyaların dağılmasına yardım ederek uluslararası arenada dağılan bu çağrıya destek verebilir.

Beyaz Kurdela Kurucusu Urjasi Rudra sözlerini son olarak şu cümleyle bitirdi; "Hayır Diyenler Tarih Yazar"

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme