Havalar Nasıl Olacak?

Olaylar
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Kütahya, Çorum, Amasya’nın batı ilçeleri, Rize, Artvin, Kars, Ardahan ve Iğdır ...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Kütahya, Çorum, Amasya’nın batı ilçeleri, Rize, Artvin, Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Batı Karadeniz ile Sakarya ve Ardahan çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeybatısında yağışla birlikte 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve batı, güneydoğu kesimlerde güney ve batı, akşam saatlerinden sonra Marmara’da güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Batı Karadeniz ile Sakarya ve Ardahan çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, yıldırım düşmesi, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Bilecik) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Balıkesir çevrelerinde sis görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyon çevreleri kısa süreli ve lokal olarak sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, zamanla Ankara, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat ve Kırşehir çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Çorum, Amasya’nın batı ilçeleri ile Rize ve Artvin çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde Artvin’in Ardanuç, Borçka, Murgul ve Şavşat ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Kars, Ardahan, Erzurum’un Horasan, İspir, Narman, Oltu, Olur, Şenkaya, Tortum, Uzundere ilçeleri ile akşam saatlerinde Iğdır’ın Aralık ve Tuzluca ilçeleri kısa süreli ve lokal olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Sabah