Hava Sıcaklığı Artacak

Olaylar
Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisini sürdürmesi, güney ve batı kesimlerde kuvvetli ve aşırı yağışlar bekleniyor.  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünce yapıla...
EMOJİLE

Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisini sürdürmesi, güney ve batı kesimlerde kuvvetli ve aşırı yağışlar bekleniyor.  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmeye göre, bugün; Muğla ve Antalya çevrelerinde ”aşırı”, Marmara’nın batısında İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ, Güney ve Kıyı Ege’de İzmir, Aydın, Denizli, Göller yöresinde Isparta ve Burdur, Doğu Akdeniz’de Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta ”kuvvetli” yağış öngörülüyor. 

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Edirne, Kırklareli, Bolu, Yozgat ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Hava sıcaklığı; Kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Yarın; yurdun büyük bir bölümünde yağışların etkisini sürdürmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Antalya’nın Alanya, Serik, Gazipaşa, Manavgat, İbradı ve Finike ilçelerinde ”aşırı”, Doğu Akdeniz’de Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Malatya, Elazığ, Tunceli ve Erzincan ile Muğla’nın Fethiye ve Dalaman ilçelerinde ”kuvvetli” yağış bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Trakya, Marmara’nın güneydoğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar; Marmara’nın kuzeyinde kuzey ve kuzeybatı, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Hava sıcaklığı; Batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Cumartesi günü doğu bölgeleri etkileyecek yağışlara ilave olarak Pazar günü yurdun batı bölgelerinin Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının hafta sonunda batı bölgelerden başlayarak ülke genelinde 3 ila 5 derece artması bekleniyor.
 
AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme