Hava Sıcaklığı Artacak

Olaylar
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa), Gümüşhane ve Ardahan çevreleri, Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ve Antalya’nın batı ilçeleri (Finike, K...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa), Gümüşhane ve Ardahan çevreleri, Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ve Antalya’nın batı ilçeleri (Finike, Kaş, Kale, Kemer, Kumluca) ile akşam saatlerinden sonra Marmara’nın Güneyi (Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale), Ege, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), İç Anadolu’nun batısı (Eskişehir, Konya, Karaman, Ankara’nın güney ve batı çevre ilçeleri) yağışlı geçecek.

Yağışlar akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) ve Antalya’nın batı ilçelerinde (Finike, Kaş, Kale, Kemer, Kumluca) kuvvetli olmak üzere, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur, Ardahan, Hakkari, Şırnak ile akşam ve gece saatlerinde batı bölgelerin iç kesimlerinde kar şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ilegüneybatı kesimlerde kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Marmara ile kuzey, iç ve doğu bölgelerde bu sabah ve gece saatlerinde kuvvetli, sabah ilk saatlerde Güney Ege kıyıları (Muğla ve çevreleri) ile Batı Akdeniz’in kıyı kesimlerinin yükseklerinde hafif buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’in batısında öğle saatlerinden sonra başlayacak yağışların, akşam saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya’nın batı ilçelerinde (Finike, Kaş, Kale, Kemer, Kumluca) güney ve güneydoğulu rüzgarla birlikte kuvvetli sağanak şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Bilecik, Balıkesir, Bursa ve Çanakkale çevereleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek. Bölge genelinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyıları (İzmir, Aydın, Muğla), akşam ve gece saatlerinde bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Kıyı Ege’de (İzmir, Aydın, Muğla) akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olmak üzere, kıyılarında sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde kuvvetli, kıyılarında bu sabah ilk saatlerde hafif olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte iç kesimlerinde hafif sis bekleniyor. Rüzgar; Güney Ege’de güney ve güneydoğu, zamanla Kuzey Ege’nin kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı zamanla batı kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya’nın batı ilçeleri, akşam ve gece saatlerinde Batı Akdeniz yağışlı geçecek. Yağışlar; akşam ve gece saatlerinde Antalya’nın batı ilçelerinde (Finike, Kaş, Kale, Kemer, Kumluca) kuvvetli olmak üzere, kıyılarında sağanak, Isparta ve Burdur çevrelerinde kar şeklinde olacak. Rüzgar batısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde kuvvetli, sabah ilk saatlerde kıyılarının yükseklerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla güney ve batısı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Eskişhir, Konya, Karaman ile Ankara’nın güney ve batı çevre ilçeleri hafif kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Bolu ve Düzce çevrelerinde hafif sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa) ile Gümüşhane çevreleri aralıklı karla karışık yağmurlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı, doğusu çok bulutlu ve Ardahan çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Sabah

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme