HAS Parti’nin Gözü Gençlerde

Olaylar
Numan Kurtulmuş’un genel başkanlığında kurulan Halkın Sesi Partisi (HAS PARTİ) kurucularından Erol Erdoğan; HAS Parti’nin daha önce siyasetle ilgilenmemiş ciddi bir kitleyi siyasete dahil ...
EMOJİLE

Numan Kurtulmuş’un genel başkanlığında kurulan Halkın Sesi Partisi (HAS PARTİ) kurucularından Erol Erdoğan; HAS Parti’nin daha önce siyasetle ilgilenmemiş ciddi bir kitleyi siyasete dahil edeceğini söyledi. Erdoğan’a göre HAS Parti bunu başarabilirse siyasetin doğal yollarla yenilenmesini, gençleşmesini ve değişimini de sağlamış olacak.

Gençleri siyasete beklediklerini belirten Erdoğan, “HAS Parti’de siyaset yapmak için her gün çok sayıda kişi değişik yollarla bu talebini iletiyor. İstanbul’da il ve ilçe yönetimlerinde görev almak için başvuru yapanların sayısı da artarak devam ediyor. Güçlü ve temsil kabiliyeti yüksek teşkilatların kurulacak olmasından dolayı sevinçliyiz” diye konuştu.

Erdoğan, HAS Parti’de siyasete atılmak isteyenlerle ilgili ilginç bir analiz verisi de sunarak şunları söyledi:
“HAS Parti’de görev almak için başvurusu bize ulaşanlarla ilgili yaptığımız analizde ilginç sonuçlara vardık. Bunların en ilginci, daha önce herhangi bir partide aktif görev almamışların ciddi bir yekûn teşkil etmesidir. İstanbul’daki başvuruları incelediğimizde, HAS Parti’de siyaset yapmak için başvuranların % 50’sinin daha önce hiçbir partide üye olarak bile bulunmadığını tespit ettik.
Bunun iki anlamı var; daha önce siyasette bulunmamış bu kişiler siyasette başarılı olursalar, siyasetin doğal yollarla yenilenmesine, gençleşmesine, değişimine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmuş olacaklar. HAS Parti bu anlamda tarihi bir fonksiyon yerine getirmiş olacak. Başvuruların % 50’sini de daha önce herhangi bir partinin değişik kademelerinde görev alanlar oluşturuyor. Bunların içinde de Saadet ve AK Parti kökenliler ağırlık olmakla beraber DP, BBP, MHP ve CHP kökenliler de ciddi oranlara ulaşmış durumda.
Yaptığımız analizde bir başka sonuç da kadınlar ve gençlerle ilgili. Numan Kurtulmuş’un genç bir lider olması onlara da ümit vermiş. Gençlerin siyasete dair umutsuzluklarında belirli oranlarda azalma gözüküyor. Dolayısıyla gençlerin de yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz. Kadınların ilgisi de şaşırtıcı derece de yoğun. Genel Merkez kurucularımızdan 22’sinin kadın olması, kadınların ilgisini daha çok arttıracağa benziyor.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme