Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak?

Olaylar
Hafta sonu hava nasıl olacak? Kar yağışı devam edecek mi? İşte meteorolojiden hava sıcaklık tahminleri…   Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı bölgeleri ile bu akşam ilk saatl...
EMOJİLE

Hafta sonu hava nasıl olacak? Kar yağışı devam edecek mi? İşte meteorolojiden hava sıcaklık tahminleri…
 
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı bölgeleri ile bu akşam ilk saatlerde Van çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Afyon, Kütahya, Uşak, Eskişehir ve Denizli’nin kuzey çevrelerinde kuvvetli kar, gece ve sabah saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla’da kuvvetli sağanak şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görülecek.
 
HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde hissedilir derecede (6 ila 8) artacak.
 
RÜZGAR: Genellikle güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, gece saatlerinde Güney Ege’de kuvvetlice (30-50 km/saat) esecek.
 
METEOROLOJİ’DEN UYARILAR
 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, akşam saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa, Bilecik, Afyon, Kütahya, Uşak, Eskişehir ve Denizli’nin kuzey çevrelerinde kuvvetli kar, gece ve sabah saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla’da kuvvetli sağanak şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 
BUZLANMA VE DON UYARISI: İç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 
ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Kar şeklinde başlıyacak yağışların, hava sıcaklığındaki artışa bağlı olarak gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur zamanla yağmura dönüşmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.
 
EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kütahya, Afyon, Uşak ve Denizli’nin kuzey çevrelerinde kuvvetli kar, gece ve sabah saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla’da kuvvetli sağanak şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinden sonra, Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, kıyılarda sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU: Batısının parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir, Ankara ve Çankırı çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışları akşam ve gece saatlerinde, Eskişehir çevrelerinde yer yer kuvvetli olacak. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde hafif ve yer yer orta, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
DOĞU ANADOLU: Bu akşam ilk saatler Van çevrelerinin hafif kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor. Eğiminin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ahaber.com