Gündüz torbacı gece Gezi’de eylemci oluyor

Olaylar
İstanbul Gazi mahallesine yapılan operasyonlarda 95 şahıs torbacılık (sokakta uyuşturucu satıcılığı) yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı. Lideriyle birlikte bir çok üyesi Şırnak Uludereli olan şebeken...
EMOJİLE

İstanbul Gazi mahallesine yapılan operasyonlarda 95 şahıs torbacılık (sokakta uyuşturucu satıcılığı) yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı. Lideriyle birlikte bir çok üyesi Şırnak Uludereli olan şebekenin adreslerinde ve zula evlerinde yapılan aramalarda 2 kilo 800 gram eroin, esrar ve kokainin yanı sıra 800 adet uyuşturucu hap ile eroin tedavisinde kullanılan Suboksene isimli ilaçlar ele geçirildi. Gündüz sokak satıcılığı yapıp gece DHKP-C örgütünün Taksim ve Kadıköy’deki gösterilerine katıldıkları tespit edilen 95 kişilik şebekenin 189 ayrı suç kaydı bulunduğu ve 3’ünün cinayet olmak üzere 24 üyesinin değişik suçlardan arandığı tespit edildi. Yapılan takip ve çalışmalarda elebaşılığını Servet Y. (32) nin çektiği şebekenin okul önlerinde ve sokaklarda uyuşturucu satışı yaptığı da belirlendi.

21 ÜYESİ HALA KAYIP

Çalıntı laptoplar, sahte kimlik ve sahte ehliyetlerle yakalanan şebekenin mahkemeye sevk edilen 25 üyesinden 14’ünün tutuklanıp 70’inin gözaltında olduğu öğrenilirken, 95 kişilik şebekenin 189 ayrı suç kaydının bulunduğu açıklandı. 21 üyesi aranan şebekenin 3 üyesinin ise cinayet suçlarından arandığı öğrenildi. Bu suçlardan aranan bir şebeke üyesinin ise 2 ay önce Servet Ürek isimli şebeke torbacısını öldüren Seda Mavi Ş. isimli kadının sevgilisi olduğu ve kadını cinayete azmettirmek suçundan arandığı öğrenildi.

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme