Olaylar

Gül’den Bayrampaşa’ya Ödül…

Yıllardır büyük bir özveriyle sosyal, kültürel, ekonomi, bilişim ve siyasi alanlarda ki gerçekleştirdiği yeniliklerle adından söz ettiren Bayrampaşa Belediyesi bilişim alanında ki büyük atılımlarıyla e-belediyecilik özel başarı alanında büyük ödüle..

Gül’den Bayrampaşa’ya Ödül…

Yıllardır büyük bir özveriyle sosyal, kültürel, ekonomi, bilişim ve siyasi alanlarda ki gerçekleştirdiği yeniliklerle adından söz ettiren Bayrampaşa Belediyesi bilişim alanında ki büyük atılımlarıyla e-belediyecilik özel başarı alanında büyük ödüle layık görüldü. Birçok siyasinin hazır bulunduğu ve Çankaya köşkünde düzenlenen törende, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge; ’’E-Belediyecilik Özel Başarı’’ ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün elinden aldı.

TÜSİAD ve Türk Bilişim Vakfı (TBV) tarafından verilen ‘7. eTR Ödülleri’, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün himayesinde Çankaya Köşkü’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törene, Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı ile çok sayıda davetli katıldı.

CUMHURBAŞKANI GÜL: BİLİŞİM ALANINDA Kİ GELİŞMELER HEYECAN VERİCİ…

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül, gördüğü manzaradan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bir ülkenin gündemi daha çok siyasetle ilgili olacaktır. Bunu yadırgamamak gerekir. Ama bunun dışında çok güzel şeyler olduğunu, ülkede çok güzel gelişmeler olduğunu, çok heyecan verici işler olduğunu görme bakımından bu toplantının çok iyi olduğu kanaatindeyim" dedi.

Cumhurbaşkanı olduğu ilk yıldan bu yana özellikle bilişim ve iletişim teknolojiyle ilgili bütün konuları yakından takip edeceğini, gerektiğinde himayesine alacağına dair söz verdiğini hatırlatan Gül, "Bu çerçevede mümkün olduğu kadar bütün toplantılara hep katıldım. Mümkün olduğu kadar hep teşvik ettim ve bugün de Çankaya’da bu toplantıyı yaparak verdiğim önemi gösteriyorum" diye konuştu.

Kamu kurumlarının e-devlet uygulamalarından örnekler veren Gül, "Bütün bunlar bize gerçekten gurur ve güven veriyor. Devlet çarkını bu şekilde halkımızın hizmetine sunabiliriz. Bürokrasiyi bu şekilde kaldırabiliriz. Adaletsizlikler varsa bu adaletsizlikleri bu şekilde önleriz. O bakımdan bugün gerçekten çok gururluyum. Bu başarılarla hep beraber övünüyoruz" şeklinde konuştu.

E-Belediyecilik Özel Başarı Ödülü’nü Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün elinden alan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, törende duyduğu heyecan ve gururu kelimelerle anlatmasının zor olduğunu belirtirek, bu ödülü tüm Bayrampaşa halkı adına aldığını söyledi. Bayrampaşa Belediyesi olarak yıllardır her alanda büyük bir özveri ile durmadan çalışıp ürettiklerini dile getiren Başkan Bürge, ’’Modern çağa ayak uydurabilmek için hızlı ve pratik bilgileri bilişimin sınırsız dünyasına adapte eden ve bunda da fazlasıyla başarılı olan bir ekibimiz var. 6.ETR ödüllerinde Bilge Hatun gezici eğitim otobüslerimiz ile ilkini aldığımız bu ödüllerin ikincisini e- istihdam ile işsiz Bayrampaşalı kardeşlerimize verdiğimiz ücretsiz perakende eğitimleri sayesinde layık görülmemiz ve bu ödülü Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden almamız şahsım adına tüm Bayrampaşalıları çok mutlu etti. Bu aldığımız ödüller sorumluluğumuzu bir kat daha arttırıyor. Daha iyiyi daha kaliteliyi yakalama adına çok daha fazla çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Seneye umarım bu ödüle bir kez daha layık görülürüz..Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ dedi.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL