Gölcük’teki bombalı rehine krizi kanlı bitti

Olaylar
Kocaeli’de saatlerce süren rehine krizi kanlı bitti. Gölcük ilçesindeki bir banka şubesinde bulunanlar silahlı bir kişi tarafından rehin alındı. Olay saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Amiral...
EMOJİLE

Kocaeli’de saatlerce süren rehine krizi kanlı bitti. Gölcük ilçesindeki bir banka şubesinde bulunanlar silahlı bir kişi tarafından rehin alındı. Olay saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Amiral Sağlam Caddesi üzerinde bulunan banka şubesine giren silahlı soyguncu tehdit ettiği banka çalışanlarını ve müşteriler olmak üzere 12 kişiyi rehin aldı. Üzerine çarşaf giyinip, yüzünü gizleyen silahlı soyguncu bankadaki güvenlik görevlisinin tabancasını aldı. Bazı banka çalışanları, soyguncunun bankanın zemin katında olduğu sırada binanın ikinci katının camından atlayarak kaçtı. Kurtulan 3’ü kadın, 1’i erkek ayaklarında kırık olduğu öğrenildi.

800 BİN TL VE ARAÇ İSTEDİ

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel devreye girerek, zanlı ile telefonda görüştü. Soyguncunun 800 bin TL ve bir araç istediği öğrenildi. Bu sırada zanlının talep ettiği para ve araç bankanın önüne getirildi. Aracın bagajı soyguncunun görebileceği şekilde açılarak zanlının istediği para aracın bagajına yerleştirildi.
İSTANBUL’DAN OPERASYON TİMİ
İstanbul’dan helikopterle Donanma Komutanlığı’na gelen özel müdahale timi, silahlı soyguncuya operasyon için bankanın çevresinde konuşlandı. Böbrek hastası olan çocuğunun tedavisi için soygunu gerçekleştirdiği iddia edilen Suriye uyruklu kişi tüm ikna çabalarına rağmen rehineleri serbest bırakmadı. Saat 23.05 sıralarında özel müdahale timi, açtıkları ateş ile silahlı soyguncuyu vurup etkisiz hale getirdiler. Kurtarılan rehinelerin sağlık durumunun ise iyi olduğu bildirildi. Operasyon ardından Yarımel, 4 rehinenin sağ salim kurtarıldığını belirterek, “Zanlının üstünde bomba düzeneği var” dedi.

Elindeki spreyi üstlerine sıktı 

Rehin alındıktan sonra kurtulanlardan Musa Mısırlıoğlu yaşadığı dehşeti anlattı. Zanlının çarşaf giydiğini ve sadece gözlerinin gözüktüğünü belirterek, “Elinde sprey vardı, gaz sıktı birinci kattaki herkes dışarı kaçtı” dedi. Mısırlıoğlu, şunları kaydetti:
“Paraları çıkarttırdı, kasayı boşalttırdı, bankamatikteki paraları da boşalttırdı, çuvala koydu korumayla beraber, bu sefer
korumayı rehin aldı.”