Germanwings uçağı İtalya’da acil iniş yaptı

Olaylar
ROMA (AA) – Alman Germanwings havayolunun Hannover-Roma seferini gerçekleştiren uçağı, bir yolcunun rahatsızlanması üzerine Venedik’e acil iniş yaptı.  İtalyan haber ajansı ANSA’...
EMOJİLE

ROMA (AA) – Alman Germanwings havayolunun Hannover-Roma seferini gerçekleştiren uçağı, bir yolcunun rahatsızlanması üzerine Venedik’e acil iniş yaptı. 

İtalyan haber ajansı ANSA’nın haberine göre, Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın ekonomik uçuşları için kurduğu yan kuruluşu Germanwings’in Hannover-Roma seferini yapan uçağının, Venedik Marco Polo Havalimanı’na acil iniş yaptığı bildirildi. 

Aynı havayolu firmasının geçen hafta Barcelona-Düsseldorf seferini icra ederken yardımcı pilot tarafından kasıtlı biçimde düşürüldüğünün ortaya çıkmasının ardından tüm dikkatlerin üzerine çevrildiği firmanın bugünkü 4U3882 kodlu seferinin, herhangi bir teknik arızadan değil, bir yolcunun fenalaşması üzerine en yakın havaalanına indiği belirtildi. 

Uçağın, Venedik’e sorunsuz şekilde indiği ve yolcuların terminale alındığı ifade edildi. Roma’ya yerel saatle öğleden sonra 15.25’te varması gereken uçağın akşam saatlerinde birkaç saatlik rötarla varacağı kaydedildi.

Germanwings’in geçen hafta Barselona-Düsseldorf seferini yaparken düşen uçağında 144 yolcu ve 6 kişilik mürettebattan kurtulan olmamıştı.