Gençler ‘Evet’ Diyecek!..

Olaylar
‘Referandumda söz sırası gençlerde’ sloganıyla yola çıkan yüzlerce genç Taksim Meydanı‘ndan Tünel’e kadar ‘evet’ için yürüdü. Ellerinde ‘Güçlü bir Türkiye içi...
EMOJİLE

‘Referandumda söz sırası gençlerde’ sloganıyla yola çıkan yüzlerce genç Taksim Meydanı‘ndan Tünel’e kadar ‘evet’ için yürüdü. Ellerinde ‘Güçlü bir Türkiye için evet’, ‘Darbecilerin yargılanması için evet’ ve ‘Hukuk devleti için evet’ pankartları taşıyan gençler, İstanbul Barosu önünde kısa süreli oturma eylemi yaptı.

AK Parti Gençlik Kolları Teşkilatı’nın organizasyonuyla İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelen gençler, üzerinde ‘evet’ yazılı beyaz tişörtlerle Taksim’i doldurdu. Yürüyüşe katılan Görsel Tasarım Yönetmeni Leyla Gök, daha güçlü ve adil bir Türkiye için referandumu desteklediğini söyledi. Kalabalık bir arkadaş grubuyla yürüyüşe katılan Gök, "Hukuk devletinin üstünlüğünü bir kez daha hatırlatmak için ve biz gençlere daha iyi bir gelecek sunacağı için ‘evet’ diyoruz." ifadelerini kullandı. Sıcağa rağmen yürüyüşe katılan Kore Gazisi Mehmet Ali Borçbitiren ise kendisinin yaşadığı darbe dönemlerini gençlerin yaşamamasını istediğini belirtti. Gençlerin omuzlarında taşınan Borçbitiren, "Ölen gençler aklıma düşünce hâlâ ağlıyorum. O gençlere içim acıyor. Artık kimsenin ölmemesi için ‘evet’ diyorum." sözleriyle duygularını ifade etti. İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Erkan Kandemir de yürüyüşün son bulduğu Tünel Meydanı’nda coşkulu kalabalığa seslendi. Kandemir, "Evet demek her şeyden önce dogmalara meydan okumaktır. Söz sırası artık gençlerde. Her türlü siyasi hesaptan uzak bir şekilde gençlerin vicdanı konuşacak." şeklinde konuştu.