Geçişe izin verildi!

Olaylar
Dün akşam saatlerinde Kobani’de IŞİD ve PYD arasında süren çatışmalardan kaçarak sınırda bekleyen binlerce Suriyelinin geçişine izin verildiği belirtildi. IŞİD tehdidinden kaçan yüzlerce insanın...
EMOJİLE

Dün akşam saatlerinde Kobani’de IŞİD ve PYD arasında süren çatışmalardan kaçarak sınırda bekleyen binlerce Suriyelinin geçişine izin verildiği belirtildi. IŞİD tehdidinden kaçan yüzlerce insanın toplandığı Suruç İlçesi’ne bağlı Dikmetaş Köyü’nün karşısındaki Suriyeli köylerinden, çatışma sesleri duyulmaya başladı.

Telabyad’dan Kobani’ye doğru ilerleyen IŞİD militanlarının güzergah üzerindeki köyleri ele geçirmek istemeleri nedeniyle duyulan gelen çatışma sesleri, örgütün, kaçan Suriyelilerin bulunduğu bölgeye yaklaştığı şeklinde yorumlanıyor. Zaman zaman duyulan silah ve patlama sesleri, hem sınırda bekleyen Suriyelileri, hem de Türkiye tarafındaki vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

Çatışma seslerinin gelmesi üzerine sınır hattındaki güvenlik önlemlerine ek olarak Şanlıurfa’dan da takviye polisler gönderildi.

Bu gelişmelerin ardından sınır kesiminde bekleyen Suriyelilerin, hedef olmaması için geçişlerine, saat 13.00’den itibaren izin verilmeye başlandı

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme