Olaylar

Gazze’ye Uçakla İnecek!..

İngiliz aktivist ve eski milletvekili George Galloway, beş yıldır süren Gazze kuşatmasını kırmak için önümüzdeki yıl yeni kafilelerin yola çıkacağını söyledi. Galloway, dün akşam Cezayir’de Eş-Şa’b gazetesinin merkezinde yaptığı basın..

Gazze’ye Uçakla İnecek!..

İngiliz aktivist ve eski milletvekili George Galloway, beş yıldır süren Gazze kuşatmasını kırmak için önümüzdeki yıl yeni kafilelerin yola çıkacağını söyledi.

Galloway, dün akşam Cezayir’de Eş-Şa’b gazetesinin merkezinde yaptığı basın toplantısında “Hazırlanacak yeni insani yardım konvoyları bu kez denizden, karadan ve havadan olacak. İşgal altındaki bu toprak parçasına inebilecek bir uçak da şu anda hazır.” açıklamasında bulundu.

Bütün Arapların dayanışma girişimlerini desteklemelerini isteyen Galloway, Kanada’da 12 etkinlik düzenlediklerini ve Filistin davasını gündeme getirmek için yakında Amerika’ya da gideceğini söyledi.

İngiliz vatandaşı ve eski milletvekili olan George Galloway, Avrupa’da Filistin halkı ve özellikle de kuşatma altında bulunan Gazze ile yapılan dayanışma girişimleriyle, buradaki mazlum halkın yardımına koşmak için düzenlenen etkinliklere destek vermekte. Birkaç kez Gazze’ye de giden Galloway, en son Mısır’ın istenmeyen adam ilan etmesi üzerine artık Gazze’ye giremiyor.

on5yirmi5.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL