Gazze’ye 34 Gemi Daha

Olaylar
Özgür Düşünce ve Kültür Derneği Müdürü Meryem Zekut, Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Girişiminin Gazze kuşatmasını kırmak için önümüzdeki Nisan ayında 34 gemilik bir filoyla yola çıkacağını b...
EMOJİLE

Özgür Düşünce ve Kültür Derneği Müdürü Meryem Zekut, Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Girişiminin Gazze kuşatmasını kırmak için önümüzdeki Nisan ayında 34 gemilik bir filoyla yola çıkacağını belirtti.

Fransa’da düzenlenen Filistin Halkıyla Dayanışma Haftası etkinliklerine katılan Zekut yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Filoya birçok Arap kökenli dayanışmacının yanında çok sayıda Avrupalı aktivist de katılacak. Kafilede ayrıca Müslümanların yanında Müslüman olmayan dayanışmacılar da bulunacak. Bu girişimin amacı işgal rejimi Filistin halkının hak ve hukukunu itiraf etmeye zorlamak ve Gazze kuşatmasını kırmaktır.”

İnsan hakları aktivisti Zekut yaptığı açıklamanın devamında, Filistin Halkıyla Dayanışma Haftasında Gazze halkının çektiği sıkıntıları anlatan resim sergisinin yanında Gazze savaşını anlatan birçok belgeseli de kamuoyuna sunduklarını ifade etti.

Fransa’nın birçok şehrinde yaptıkları etkinliklere büyük bir katılımın olduğuna dikkat çeken Zekut, etkinliklerde özellikle Siyonist ürünlerin boykot edilmesi üzerinde durduklarını söyledi.

 Filistin Enformasyon

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme