Galata Kulesi’nde ‘kadına şiddet farkındalığı turuncusu’

Olaylar
Galata Kulesi, ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’ nedeniyle 24-26 Kasım günleri arasında, kadına şiddetle mücadelenin sembol rengi olan turuncu...
EMOJİLE

Galata Kulesi, ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’ nedeniyle 24-26 Kasım günleri arasında, kadına şiddetle mücadelenin sembol rengi olan turuncu ile aydınlatılıyor. ‘Turuncu Galata Kulesi’ yoğun ilgi görüyor.

’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslarası Dayanışma Günü’nde farkındalık oluşturmak isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un simge yapılarından biri olan Galata Köprüsü’nü kadına şiddetle mücadelenin sembolik rengi olan turuncu ile aydınlattı. Tarihi kule 24 Kasım Cuma akşamı turuncu renge bürünürken, 26 Kasım Pazar sabahı güneş doğana dek turuncu renk ile aydınlatılacak.

‘TURUNCU GALATA KULESİ’ İLGİ ODAĞI OLDU

Cumartesi akşam vakit geçirmek için Galata Kuledibi’ne gelenler, turuncu aydınlatma ile farklı bir görünüm kazanan Galata Kulesi’ne yoğun ilgi gösteriyor. Vatandaşlar ve turistler ‘turuncu Galata Kulesi’ ile bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.

 

 

Kaynak. Sputnik

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme