Füze Kalkanı’na Tepki

Olaylar
Partisi’nin il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında konuşan Saadet Partisi Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa AKAR, Füze kalkanı sistemi ile ilgili "Tarihi hata olur&quo...
EMOJİLE

Partisi’nin il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında konuşan Saadet Partisi Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa AKAR, Füze kalkanı sistemi ile ilgili "Tarihi hata olur" diyerek hükümeti uyardı.

Nato tarafından Türkiye’ye kurulması düşünülen füze sistemi konusunda Saadet Partisi (Sp)’nin tavrının çok açık olduğunu ifade eden Akar, Hiçbir şekilde tartışılması bile düşünülemez dedi.

Açıklaması’nın devamında ; Ülkemiz de kurulması düşünülen füze sistemi hakkında mevcut siyasi iktidar halkın tepkisinden çekindiği için bugün ‘evet’ diyemediğini ancak sonunda ‘evet’ diyebileceği konusunda endişelerimiz var.

Yıllardır bu çoğrafyalar uzerinde hüküm surmuş bir medeniyetin insanları olarak bölgemizde kendi füze kalkanımızı kurmamız gerekirken, bir başka gücün güdümünde oluşturulacak füze kalkanına ‘Evet’ demek tarihi bir hata olarak kayıtlara geçecektir.

Böyle bir hata Ülkemizin komşuları ile olan ilişkilerini zedeleyecek, Ülkemizin bölgedeki saygınlığına ve itibarına gölge düşürecektir.

Bu kalkan, esas itibariyle İran’a karşı oluşturulmaktadır. Amacı İsrail’in veya ABD’nin İran’a saldırması halinde İran’dan gelecek saldırılara karşı israil’i korumaktır. Bunun başka türlü yorumlanması da mümkün değildir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme