Feministlerden Erdoğan’a Protesto

Olaylar
Haber: Pınar Yıldız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Uluslararası Kadın Buluşması toplantısında salondakilere hitap etti. Kadınlar tarafından ay...
EMOJİLE

Haber: Pınar Yıldız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Uluslararası Kadın Buluşması toplantısında salondakilere hitap etti.

Kadınlar tarafından ayakta alkışlanarak karşılanan Erdoğan, konuşması esnasında salondaki Feminist Kollektif mensubu 10 kişilik bir kadın grubu tarafından protesto edildi.

Feminist kadınlar tarafından açılan pankartlarda, "Erkeklerin sevgisi her gün 3 kadını öldürüyor", "Eşit değilsiniz dendikçe daha çok öldürülüyoruz" gibi ifadeler bulunduğu gözlendi.

Başbakan Erdoğan konuşmasına devam ederken görevliler sessizce pankartları indirdi ve protestocu kadınları dışarı çıkardı. Konuşmasına devam eden Erdoğan’a salondaki diğer katılımcılar ise “Türkiye seninle gurur duyuyor” tezahüratı ile destek oldu.

MODERN DÜNYANIN KADINLARI DIŞ DÜNYAYA KULAK KESİLMELİ
Protestonun ardından konuşmasını sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a kadınların ilgisi oldukça yoğundu. Konuşması sık sık dinleyiciler tarafından tezahüratlarla kesilen Erdoğan, konuşmasında kadınlara çeşitli eleştirilerde de bulundu.

KUDÜS’ÜN BAĞDAT’IN KADINLARI DA ÖNEMLİ
"Dünyanın bütün meselelerine kadın eli değmeli" diyen Başbakan Erdoğan, “Ancak dünyanın bütün meselelerinin yanında öncelikle kendi meselelerine ellerinin değmesi gerekiyor. Kadınlar, gelişmiş ülkelerdeki kadının iş yerinde süt hakkını korudukları kadar, Afganistan ve Afrika’daki kadınların ölüm mücadelesine de destek vermeliler” diye konuştu.

Erdoğan, "Kadınlar Pakistan’daki kadının ne kadar yanında yer aldılar? Filistin’de kadınlar bebeklerini koklayamıyor, çocukları gözlerinin önünde ölüp gidiyor. Onların haklarını koruyabildiler mi? Çağdaş, modern kadın ne kadar önemliyse Bağdat’ın, Kudüs kadınları da o kadar önemlidir" diye konuştu.

KADINLARIN DESTEKLEYİCİSİYİZ
“Modern dünyanın kadınları dış dünyaya kulak kesilmeliler” diye konuşan Başbakan Erdoğan, aynı zamanda kadınların kendilerine hak verilmesi için beklememeleri, haklarını kendilerinin almaları gerektiğini vurguladı.

BİZ DAMDAN DÜŞENİZ
Başbakan Erdoğan, dünyada zor şartlarda yaşayan kadınların olduğunu ve her kadının modern evlerde yaşamadığını belirterek, bunu özellikle kendi annesinden bildiğini söyledi. Sözlerini "Biz banyosu mutfaktan geçen evlerde büyüdük, o yüzden damdan düşeniz" diye tamamlayan Erdoğan’ı salondaki kadınlar ayakta alkışladı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme