Fazıl Say Tehditlere Katlanacak

Olaylar
CNN Türk’te yayınlanan ‘Dört Bir Taraf’ta Fazıl Say tartışması canlı yayında kavga çıkardı. Fazıl Say hakkında ‘dine hakaret ‘ davası, Dört Bir Taraf’ı fena karıştı...
EMOJİLE

CNN Türk’te yayınlanan ‘Dört Bir Taraf’ta Fazıl Say tartışması canlı yayında kavga çıkardı.
Fazıl Say hakkında ‘dine hakaret ‘ davası, Dört Bir Taraf’ı fena karıştırdı. Enver Aysever’in dine hakaret eden piyanist Fazıl Say’ı savunmasıyla başlayan tartışma sona ermeyince reji programa son vermek zorunda kaldı.

ORHAN PAMUK’LA FAZIL SAY BİR TUTULAMAZ
Nagehan Alçı ve Nazlı Ilıcak, Fazıl Say’ın tavrının hoş olmadığını be Fazıl Say’ın iyi bir sanatçı olmasının, yaşadığı topluma tepeden bakma bir zihniyete bakmasını gerektirmeyeceğini söylediler. Nagehan Alçı, Fazıl Say’ın ‘Türkiye’den giderim ‘ salvosuna ‘Eğer bu ülkede yaşamak istemiyorsa gidebilir ‘ deyince Altan Öymen ‘Orhan Pamuk için de böyle demişlerdi ‘ dedi. Nagehan Alçı, ise Orhan Pamuk ve Fazıl Say’ın birbiriyle karşılaştırılamayacağını ifade ederek ‘Orhan Pamuk ile Fazıl Say’ı bir tutamazsınız. Orhan Pamuk bu ülkede Nobel Ödülü kazanmış tek isimdir. Ama bu ülkede yaşayamaz hale getirildi. Bunu Enver Aysever kafasındakiler yaptı ‘ diye konuştu.

ALÇI VE ILICAK ÇILGINA DÖNDÜ
Enver Aysever dine küfreden Fazıl Say’a sahip çıkarak ‘Fazıl Say benim arkadaşım ve arkadaşlığından da gurur duyuyorum. Dünyanın her tarafında besteleri çalınıyor. Gelecekte ne insanlık ne Nazlı Ilıcak’ı ne Nagehan Alçı’yı hatırlayacak. Ama tüm dünya Fazıl Say’ı hatırlayacak ‘ deyince canlı yayında Nazlı Ilıcak ve Nagehan Alçı adeta çılgına döndü.

DİNE KÜFÜR EDİYORSA TEHDİTLERE KATLANACAK
Canlı yayında birden yükselen tansiyon, programı birbirine kattı. Nagehan Alçı, ‘Fazıl Say’ın sanatını tartışmıyoruz ama kişiliğini sevmiyorum ‘ dedi. Nazlı Ilıcak ise programın kapanışında ‘Eğer Fazıl Say dine küfür ediyorsa tehditlere katlanacak ‘ diyerek Say’ı ölümle tehdit edenleri haklı bulduğunu söyledi.
 
sivilmedya.com