Fay Yoktu, 5,3’le Sallandı

Olaylar
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, Ardahan’ın Posof ilçesi Eminbey yakınlarında saat 11.17 sıralarında bir deprem meydana ge...
EMOJİLE

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, Ardahan’ın Posof ilçesi Eminbey yakınlarında saat 11.17 sıralarında bir deprem meydana geldi.

 

Yerin yaklaşık 8 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin büyüklüğü 5,3 olarak tespit edildi.

 

Posof Belediye Başkanı Şükrü Bozyiğit, depremle ilgili NTV’ye konuştu. 

Şükrü Bozyiğit, şunları söyledi:

 

“Posof’un deprem kuşağında bulunmamasına rağmen meydana gelen deprem sürpriz oldu. Köyler ve ilçe merkezlerinde yaptığımız ilk incelemelerde ölü, yaralı ve mal kaybı yok. Bazı binalarda çatlaklar meydana geldi.

 

Deprem biraz uzun sürdü. Artçı depremleri hissetmedik. İnşallah bir daha olmaz. Kriz masası oluşturuyoruz. Kızılay’la da irtibat halindeyiz."

 

VALİ TEKMEN: TARAMALARIMIZ SÜRÜYOR

Ardahan Valisi Mustafa Tekmen ise şöyle konuştu:

 

”Yaptığımız ilk taramalarda herhangi bir olumsuzluk yok. İlçe kaymakamı ile irtibat halindeyim. Depremin merkez üssü olan köyümüzün Gürcistan sınırına yakın bir köy olduğu söyleniyor. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok. Ancak taramalarımız devam ediyor. Can ve mal kaybı bilgisi henüz gelmedi. İnşallah bundan sonra da olumsuz bir bilgi gelmez.”

 

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme