Eylem Talimatı TV’den

Olaylar
Taksim saldırısını gerçekleştiren Vedat Acar‘ın kimliğinin ortaya çıkmasının ardından polis, saldırı detaylarını da belirlemeye başladı. Yapılan incelemelerde Vedat Acar‘ın eylem talimatın...
EMOJİLE

Taksim saldırısını gerçekleştiren Vedat Acar‘ın kimliğinin ortaya çıkmasının ardından polis, saldırı detaylarını da belirlemeye başladı. Yapılan incelemelerde Vedat Acar‘ın eylem talimatını şifreli olarak Roj TV üzerinden aldığı tespit edildi. Polis, bombacının şifrelerinin peşine düştü. 8 Ekim tarihinde bombalarla birlikte İstanbul’a gelen ve Şirinevler’de bir daire kiralayan Acar’ın ev sahibinden ilk isteğinin televizyona Roj TV‘yi kurmak olduğu öğrenildi.

Canlı bombanın bu isteğini öğrenen polis son 1 ay içerisinde yakalanan teröristlerin ifadelerini yeniden incelemeye aldı ve metropol eylemlerinde, teknik takibe takılmamak için teröristlere eylem talimatının televizyon ve radyo yayınlarındaki şifreli mesajlarla verildiğini belirledi. Canlı bombanın evinde inceleme yapan polis Roj TV izlemek için uydu anteni kurulduğunu tespit etti. Bunun üzerine Acar’ın da saldırı talimatını Roj TV’de yayınlanan bir müzik klibindeki şifreyle aldığını saptadı. Polis şimdi Roj TV ve Mezopotamya Radyo’nun eski kayıtlarını inceleyerek canlı bomba Vedat Acar’ın hangi şifre ile harekete geçtiğini araştırıyor. Polis, canlı bomba Vedat Acar’ı, eylemi gerçekleştirdiği 31 Ekim sabahı Taksim Meydanı’na getiren taksi ve şoförü de araştırıyor. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme